Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehetne ezt a régi...

Hogyan lehetne ezt a régi laptopot gyorsítani: fujitsu siemens amilo pro v3405?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon régi laptopom, igaz nem mai talán már vagy 7 éves, Windows Xp Home Edition van rajta, de így is nagyon lassú, az interneten is állandóan lefagy, szinte minden második oldal megnyitása után!


Vagy lehet, hogy még az Xp-t sem bírja el!


Tul:

Intel(R) Celeron(R) M CPU

440 @ 1.86GHz

1.86GHz, 504 MB RAM

60 GB HDD


De ezen szerintem simán menni kellene az xp-nek, mégis mindig lefagy, és arra gondoltam, hogy ha talán valamiféle Linuxot tennénk rá, akkor megszűnne ez a szaggatás, és gyorsabb lenne!?

Szerintetek mi lehet a gond??



2013. máj. 4. 14:47
 1/7 zsákosfrodó37 válasza:

Lefagy vagy szaggat? Nem mindegy.

Egyébként a proci sem túl izmos, de ennyi rammal végképpen gyengécske. Alapvetően XP-vel el kéne, hogy menjen rendesen. Próbáld meg feljebb tolni a virtuális memóriát.

Azért a linuxoknak is van erőforrás-igénye. Érdemes kipróbálni valamilyen live-linux CD-vel vagy DVD-vel.

2013. máj. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem! hát állandóan lefagy, bármit csinálok vele, ezért is gondoltam a Linuxra!
2013. máj. 4. 17:36
 3/7 zsákosfrodó37 válasza:

Ha lefagy, akkor leginkább hardveres hiba lesz. Túlmelegedést nem tapasztaltál?

Ha hardveres a gond, azon az op. rendszer cseréje sem fog segíteni, de próba szerencse.

2013. máj. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem! Hát igen elég meleg szokott lenni!

Azért köszi a választ!

2013. máj. 4. 19:42
 5/7 anonim válasza:

Processzorcsere és memóriabővítés lehetséges.

A legizmosabb összeállítás, mivel ki tudod bővíteni:

Intel Core 2 Duo T5600

2 GB DDR2 667 Mhz


Én is ebben a cipőben vagyok, a fenti hardverelemeket szedtem össze Ebay segítségével, összesen 4000 forintot kellett rászánnom.

2014. nov. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 r45 válasza:

Pont a napokban kaptam egyet, teljesen jó állapotban volt. Amit kicseréltem benne, az a processzor, a ram és a merevlemez.

Egy T5500 processzor került bele, 2x2Gb ram (de egyenlőre csak 3Gb-ot lát belőle) illetve egy 120Gb SSD is :D

Had ne mondjam el mennyire klassz gép lett :) Úgy megy a win7, mint az álom :)

2015. febr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 csacsi2 ***** válasza:

ramot mindenféleképpen kellene beletenni! Az rendben van hogy az xp elmegy vele de felteszel rá egy firefoxot és megesz 400MB memoriát...

sajnos a mostani oldalak túlterhelik a régi gépeket. Nem sokat tehetsz, hardveres gyorsítást kikapcsolhatod (szerintem már nem támogatott), optimalizálhatod a teljesítmény irányába az oprendszert, töredezettségmentesíthetsz (csak ne az xp beépítettel mert semmit nem ér), általánosságban karbantarthatod és akkor elzötyög.

Csak böngészőnél fagy le vagy akadozik? Elfogy az erőforrás (RAM,CPU ) akkor ez törénik. Programok beállításaiban törekedj a minél kevesebb képi megjelenítésre, kevés ram használatra (firefoxnál pl. az about:config -ban, vagy a flash -ban a hardveres gyorsítás kikapcsolása, védett mód kikapcsolása az mms.cfg fájlban). Oprendszert és a videokártya beállításaiban, szintén a teljesítmény legyen a cél. Használj minél kevesebb automatikusan induló alkalmazást és felesleges szolgáltatást (msconfig), használj olyan vírusvédelmet ami nem fogja a gépet (pl eset smart security) ez főként oka lehet a szaggatásnak (fájlrendszervédlem), listázd ki (feladatkezelő) ami a legtöbb memoriát ígényli hogy tudd min kell javítani st. Egyszóval hangold ne az oprendszert, frissítsd a drivereket...

Hosszú lenne leírni mi mindennel optimalizálhatod az oprendszert inkább képekben pár tipp:

[link]

2015. febr. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!