Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik túl?

Miért melegszik túl?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ismerősömtől vettem egy használt, de még elég fiatal HP Pavilion dv7-es laptopot, ami állítólag nála tökéletesen működött, én, ha egy egyszerűbb (Sims3) játékot elindítok, kb. 20 perc után túlmelegszik és kikapcsol. Kitámasztottam alul, így a hűtője alatt van kb. 10 cm az asztalig, ahol tudna szellőzni, de hiába, nem tudom használni, mert 20percenként kikapcsol. Ötletek?
2013. ápr. 30. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezer oka lehet.

lehet a ventilátor már a végét járja és nem forog erősen. Az is lehet hogy koszos és nem tudja a hőt rendesen elvezetni, és befülled.

Az is lehet hogy a pasztázása elfáradt, és újra kellene pasztázni. Vagy teljesen más baja van.

A HP laptopokról sok rosszat hallottam és sokan mondták hogy többnyire alaplap hibái lehetnek, meg a hűtésük sem a legjobb mert hamar elfáradnak. Vagy a hőérzékelő nem működik és túl terhelésnél nem kapcsol be a vészhűtő, vagy az alap hűtés nem pörög erősebben.

És mellesleg laptopokat nem játékokra tervezték és a sim3-nak azért elég nagy gépigénye is van, jó oké hogy a mai gépeknek meg sem kottyan de azért a laptop kicsit gyengébb mint egy mai asztali ps és akkor is gyengébb volt amikor ugyanolyan paraméterekkel rendelkező pc-t adtak ki vele együtt. Mert a laptop kisebb teljesítményű nem véletlen megy 12 volttal meg akksival, és más frekvencián működik minden. Szóval az is lehet hogy ez a természetes hogy lekapcsol mert gondolom nem játékra lett tervezve főleg a sims3ra Az is lehet hogy fullon van beállítva minden és azzal nyúztad szét a gépet.

2013. ápr. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát, ez a laptop 'gamer kiadása', azért bízom benne, hogy játszani lehet rajta, mellesleg a játék gépigénye jóval gyengébb, mint a laptopom...

Van, amikor egy egyszerű videónál is bepörög a ventilátor és körülbelül olyan hangja van, mint egy repülőnek :D akkor vigyem inkább szervizbe?

2013. ápr. 30. 23:40
 3/4 anonim válasza:
Igen a szervizt javaslom neked én is, és mellé még esetleg egy erős külső laptophűtőt.
2013. máj. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát, akkor köszi a segítséget, remélem, addig nem dobja fel a pacskert, amíg el nem viszem szervízbe...ott kicserélik a hűtést, vagy lehet más baja is, amit orvosolnak?
2013. máj. 1. 10:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!