Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy INTEL Core i7-3770 3.40GHz...

Egy INTEL Core i7-3770 3.40GHz 1155 BOX mellé milyen videókártyát vegyek fullhd-ba?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 25. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben játékra lesz felesleges ilyen processzor. Amennyiben tudod mit csinálsz, akkor sem tudod, hisz ha értenél hozzá leírtad volna a konfigot, főleg a tápegységet, na meg a keretet. Ha tervezéshez kell (és emellett játék), akkor HD7970. Vagy ha tudsz szerezni 7990.
2013. ápr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy nem értek hozzá. Nem játékra lesz, hanem tervező programok futtatására.
2013. ápr. 25. 16:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Elnézést, azthittem valami intel fanboy aki kitalálta, hogy csak i7-tel lehet játszani. Ritka aki tudatosan akar ilyen processzort vásárolni. Ez esetben még mindig a két leírt kártyát ajánlom, ha csak nem írsz valami keretet.
2013. ápr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget. Majd, hogy melyik lesz az elválik. :)
2013. ápr. 25. 16:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Tervező programok futtatására??

Kicsit jobban kifejtenéd, mert én egy tervező programról nem tudok aminek nagy CPU igénye lenne. De lehet csak az én figyelmemet kerülték el ezek a programok az elmúlt 10 év során, ez is megeshet.

A HD7970-et meg aztán végképp nem tudom ebbe a szituációba illeszteni, aki olyan projekteken dolgozik, hogy ekkora videóteljesítményre lenne szükség, az nem FHD-felbontáson játszadozik, hanem min. 3 WQXGA-s Eizo-n.


150-200-ból olyan gépet össze lehet rakni amin akármilyen luxusvillát vagy gépet megtervezel A-Z-ig és még látványterveket is renderelsz. Nem ám 120k-s VGA meg 70k-s CPU.


Elég zavaros ez az elképzelés, ha írnál konkrét programokat esetleg behatárolnád milyen volumenű munkákat szoktál csinálni, meg lehetne határozni kb. mire van szükséged, mert pl. i7-3770-re 95% hogy nincs.

2013. ápr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A HD7970 egy jó kártya, de brutális a tápigénye. A hivatalos fogyasztása 375W, egy teszt szerint 700-800 wattos táp alatt el kell felejteni.

Ilyen kártya főleg azoknak kell, akik több képernyős rendszeren játszanak, gondolom ez nálad nem áll fenn. Szerintem elég egy HD7850/7870, ezek is nagyon erős kártyák. De ha egyáltalán nem játszol, akkor elég lehet egy HD7770, az olyan 30e körül kapható és játékon kívül mindenhez bőven elegendő. (Játékra is, kis kompromisszumokkal).

HA viszont Adobe termékekkel (is) dolgozol, akkor jobban jársz egy NVIDIA megoldással, mert jelenleg a realtime effektekhez szükséges hardveres gyorsítás az AMD kártyákkal nem elérhető. (Igaz, a CS7 már támogatni fogja az OpenCL-t a hírek szerint...)

2013. ápr. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a 375 W max az egész konfig fogyasztása, ugyanis a 7970 TDP-je 250 Watt, ettől többet soha nem fog fogyasztani és azt elérni hogy ennyit fogyasszon megint csak lehetetlen közeli. De 200 watt fölött is csak akkor fogyaszt, ha maximumon pörög.
2013. ápr. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!