Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik olyan nVidia Quadro...

Létezik olyan nVidia Quadro 10. 000 Ft környékén, amin elfut rendesen a Minecraft?

Figyelt kérdés

Miközben frapssal veszem, kb 30-35 FPS-el.


Létezik ilyen VGA? Természetesen használtan.


Ha nem, akkor hány Ft-ért kezdődik a nekem szükséges teljesítmény?


(megjegyzem, a quadro nem viccből kell)


2013. ápr. 24. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:

10 ezer forint? Nem 100-at akartál írni csak kimaradt egy nulla?


Az aktuális Quadro sorozatból, a 410-es a leggyengébb, legolcsóbb de azt se láttam 30k alatt.

Találtam Quadro FX1100-at, elvileg újonnan árulják. Azt azért tudni kell, hogy ez egy 10éves konstrukció, AGP csatolófelülettel, 128MB rammal, viszont 11k az ára. Azonban erősen kétlem, hogy ez elviszi a Minecraft-ot.


[link]


Az a baj, hogy a Quadrokat nem nagyon szokták játékok alatt tesztelni így kb. lehetetlen véleményt mondani.


Egyébként megkérdezhetem hogy mire kell pont Quadro?


Én hobbi szinten foglalkozok 3D grafikával és egy GTX275 kártyám van, ami mai szemmel nézve egy fos. Viszont még ez is röhögve viszi az 5-6 millió poligont a 3dsmax viewportjában, 5millió pedig szinte minden feladatra elég kell legyen. GPU alapú rendert pedig nem használok, de igazából nem is áldoznám fel a játékok alatti teljesítményt, inkább vennék egy normális processzort, ha új gépet szeretnék vásárolni. 40k körül már vannak olyan processzorok, amik minden igényt kielégítenek, szóval nem is csillagászati összegekről beszélünk.

Viszont ha nem 3D-re használod, hanem esetleg valami tudományos számításra, virtualizációra stb... ahhoz nem tudok hozzászólni, viszont 10k-ért ott se fog szerintem brillírozni.

2013. ápr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor a Minecrafthoz másik VGA-t veszek, de a Quadro mindenképp kell. (Linux alatt több kijelző támogatása jól jönne. Ha jól gondolom, 2 kijelzőn könnyebb lenne dolgoznom. Mellesleg egy Radeon HD 7770 hogy teljesít 3D-ben?)


Használtan gondoltam 10.000-re.

2013. ápr. 24. 19:37
 3/4 A kérdező kommentje:

[link]

ez miyen?

2013. ápr. 24. 19:43
 4/4 anonim ***** válasza:

A 2-3 kijelzőt manapság már szinte minden kártya támogatja, szóval szerintem ebből nem kell nagy ügyet csinálni.

Esetleg még vess egy pillantást az NVS Quadrokra, azok elvileg direkt a több kijelzős rendészekhez vannak és nem is nagyon drágák.


A HD7770 szerintem telljesen jó lehet a 3D grafikához, renderelni azért annyira nem, de a viewportot lazán meghajtja.


[link]


Azt írja, hogyha legalább 1 monitor támogatja a DisplayPort-ot akkor akár 3 monitor is csatlakoztatható.


Az FX4500-al szintén az a baj, hogy 8éves konstrukció. Én ilyen régi technikát már nem vennék.


Nem tudom Linux alatt mi, hogy van, de ha mindenképp Quadro-t akarsz, akkor mint írtam nézd meg az NVS-eket vagy meg lehet próbálkozni egy ilyen őskövülettel.

2013. ápr. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!