Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy hívják a számítógép...

Hogy hívják a számítógép elején lévő valamit ami a floppy helyén van?

Figyelt kérdés
Van benne kártyaolvasó , SATA hely , USB Csatlakozó , hangfal miki csatlakozó STB. És egsy ilyet hogyan lehet bekötni a gépbe? PCI slotja vn? Vagy hogy? köszi előre is
2009. szept. 25. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy hívják, hogy előlapi panel.


Nekem van is egy, bár nem használom már. Mindennek megvan a maga helye. Általában hátra kell vinni a csatlakozóit és bedugni a helyükre, tehár az usb-t az usb-be, a microfon, headphone csatikat szintén a meglévő helyre, tehát nem új csatlakozókat kapsz, hanem csak a hátsókat hozza előre.

Lehet ezeken még ventilátor szabályozó, azoknak speckó csatija van, a venti csatiját a panel csatijába, majd annak a folytatását az alaplapba.

Lehet még proci hőmérő is, annak az érzékelőjét a proci és a hűtő közé kell tenni.

A kártyaolvasónak szintén kell hátul egy szabad usb csatlakozó. Az enyémen is van SATA, viszont az alaplapom nem volt az, úgyhogy azt nem is tudom, hogy hogyan kell bekötni.

2009. szept. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez bele épített vagy külső csatlakozású?
2009. szept. 25. 21:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én építettem be utólag a gépbe. Maga a cucc az áramot pedig egy sima négyes molex csatlakozóról kapja! Azokat, amit az előbb leírtam (csatlakozók) ki kell vezetni hátul a gép belsejéből és bedugni őket, mint mikor egy pendrive-ot vagy egy fülhallgatót dugsz be.

Vagy mire gondoltál most? Hogy érted, hogy külső csatlakozású?

Ilyenem van egyébként:

[link]


Az első (fekete) az enyém. Ez nem floppy helyre való, hanem CD helyre.

2009. szept. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fireware
2010. aug. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!