Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell egy új HDD-t...

Hogyan kell egy új HDD-t formázni, particionálni?

Figyelt kérdés

A korábbi lemezemet egyik ismerősöm csinálta meg hogy használni tudjam (nem értek hozzá). 3 partícióra volt felosztva,C: rendszernek,D:adat, E:adat.

Van e értelme megint 3 részre osztani a lemezt? Nem elég csak a rendszert külön választani, adatok és játékok nem mehetnek egy azon partícióra? Kinek mi a tanácsa,hogyan érdemes felosztani?

Köszi a választ előre is!


2013. ápr. 22. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
3 részre úgy van értelme, hogy: rendszer, lapozófájl, adat. A leírásod szerint (rendszer, adat, adat) tényleg nem sok értelme van.
2013. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A harmadik partícióra játékok mentek korábban, vagyis települtek. Így értettem hogy adat.

Amit ajánlasz "rendszer-lapozó fájl-adat" ezt hogyan kell kivitelezni? A lapozó fájlt hogyan kell átrakni egy különálló partícióra? És annak a mérete mekkora legyen?

A HDD 250GB méretű, 8GB ram van a gépben.


Köszönöm a válaszod!

2013. ápr. 22. 13:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell külön tenni, csak arra írtam, hogy így van értelme a 3 partíciónak. Egyébként még arra gondoltam, hogy esetleg úgy lenne értelme külön venni, ha mondjuk egy partíció titkosított és valami nagyon durva kódolás miatt kell külön tartani a többitől.

Én egyébként otthoni felhasználásra mindig 2 felé bontom a winyót win telepítéskor. (XP: 30-50 GB, Win7: 70 GB + a többi felosztásban)

2013. ápr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem!

Egészen pontosan arra gondoltam hogy az adatok (képek zenék filmek meg stb) és a telepített játékok megférnek e egy adott partíción!

2013. ápr. 22. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!