Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vélemény erről a konfigról?

Vélemény erről a konfigról?

Figyelt kérdés

[link]


Tudom, hogy ha olcsóbb alaplapot választanék, erősebb PC-m lenne, de mivel szeretnék vezetni a későbbiekben egy hardveres blogot, tuning- és CF/SLI képes lapot kell vennem.


2013. ápr. 21. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
2GB RAM kevés lesz,4 kéne legalább.
2013. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja látom 2db 2GB modul van.
2013. ápr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
SLI annyira fontos?
2013. ápr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, mint írtam, hardverekkel foglalkozó blogot szeretnék vezetni, amiben többkártyás rendszereket is meg tervezek vizsgálni.


Amint tudom, kicserélem a CPU-t egy 8 magos FXre, a VGA-t egy GTX 660-ra vagy veszek még egy 7770-et (Ha mégsem lesz szükségem a Cuda-ra.)


Tehát hogy ne kapjak sokkot rögtön a PC váltásakor (1 magról 8 magra válás azért durva lenne...), fokozatosan fogom fejleszteni ezt a konfigot. Aztán pár év múlva egy gtx 680 vagy HD 7970 alapú többkártyás rendszerrel fogok nyomulni a hardvervilágban egy 5 GHz-re tuningolt FX társaságában.


Ezért kell nekem jó alaplap.

2013. ápr. 21. 14:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Nos hát, rossz az elképzelésed. 7770-et hülyeség CF-be rakni, mivel ha CF-be futna, akkor is kb egy 7850 szintjét hozná, tehát értelme semmi, akkor inkább eladod ezt, és veszel egy 7850-et. 660-al ugyanez a helyzet, én biztosan nem raknám CF-be, mert értelmetlen. Fölösleges ennyire előre tervezni, mert azt mondtad pár év múlva lesz ez SLI/CF képes, vagy hogy is írtad, már nem is emlékszem, és hát, addigra már igenis elavult lesz a 7770, még ha CF-be is rakod is. Nekem van 2db 7970-em, de pár év múlva(tegyük fel 3-4 év) már az sem lesz sehol.
2013. ápr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!