Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől függ a foglalat?

Mitől függ a foglalat?

Figyelt kérdés
Nem vagyok tisztában a processzor foglalattal. Böngészgettem a neten alaplapok és processzorok után. Azt tudom, hogy a processzor foglalattól függ, hogy bele megy-e a lapba, csak volna egy kérdésem. Mostanság AM2 és annál nagyobb foglalatú procikat látok. Ha például egy alaplapnak AM3-as támogatása van, akkor egy AM2+os proci is belemegy? Az AM3+ már nem? Milyen foglalatok vannak még?
2013. ápr. 21. 12:50
 1/4 BM-Striker ***** válasza:

Az megy bele, ami benne van a cpu támogatás listában a gyártó oldalán.


AM(+)-ba le szokott menni miden ddr3-at támogató am2(+)-s cpu.


AM2+ -ba pedig a 95w-os(bizonyos lapokon a 125w-osok is) AM3-asok általában belemennek a legújabb bios-sal.


Bizonyos kései AM3-as lapokat szintén felkészítettek, AM3+ támogatásra.

2013. ápr. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Komplikato ***** válasza:

"Azt tudom, hogy a processzor foglalattól függ, hogy bele megy-e a lapba, ..."

Bár csak ilyen egyszerű lenne. Azért pl. Intel oldalán nem mindig van így. Néha elhanyagolt támogatású AMD lapoknál se. A feszültség szabályozó (VRM) és a Bios-on is múlik mi megy egy lapba.

AMD oldalon ami néha problémát okozhat, hogy olcsóbb lapok csak 95W-ig támogatják a procikat (VRM) és így a nagyobbak nem mennek bele.


Én most egy AM2+-os gépről írok. A benne lévő proci AM2-es csak. Ebbe a lapba még jó. De AM3-ba vagy AM3+-ba nem lehet betenni, mert csak DDR2 vezérlő van benne és mert túl magas feszültség kell hozzá (VRM). Viszont a lapba belemennek azok az AM3 procik, amikben DDR2 és DDR3 vezérlő is van.

2013. ápr. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szóval, akkor ebbe: [link]

Belemegy egy ilyen: [link] ?

2013. ápr. 21. 14:19
 4/4 BM-Striker ***** válasza:
Nem, csak a 95w-os OEM változat.
2013. ápr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!