Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem indul el az asztali PC-nk...

Nem indul el az asztali PC-nk egyáltalán. Segítség! (? )

Figyelt kérdés

Üdv. Mindenkinek! Nagy bajban vagyunk.


Egyszer csak azon kaptuk magunkat, hogy a gép egyáltalán nem kapcsolódik be.

Amiket már leellenőriztem: a táp jó, ugyanis az alaplapon a zöld LED világít.

A bekapcsológomb-ból az alaplapba menő vékony kábelek ki voltak húzva, most megtaláltam neten az alaplap kézikönyvét ( M2R-FVM) és úgy dugtam össze, ahogy ott írja.

Lehetséges, hogy magával a gomb részével van a baj?

Minden alkatrész jó benne.

Mi lehet a baj? Valami érintkezési hiba?

Kérlek segítsetek.

Köszönöm.



2013. ápr. 20. 19:27
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ha bedugom az egeret, az is stabilan világít, mindössze annyi, hogy egyáltalán nem kapcsolja be a bekapcs-gomb. :(
2013. ápr. 20. 19:30
 2/18 anonim ***** válasza:
43%

Honnan tudod hogy a táp jó-e?

Mi a teljes konfig?

Táp pontos típusa?


Esetleg ha a pillanatkapcsolóra gyanakszol,akkor egy vékony fém eszközzel megpróbálhatod egy pillanatra rövidrezárni a 2 tüskét az alaplapon,amibe a power gomb csatlakozik.

2013. ápr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%
De egyébként eléggé táp gyanús a dolog.
2013. ápr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Táp: Delta Electronics DPS-350AB


350W max

2013. ápr. 20. 19:33
 5/18 anonim ***** válasza:
43%

Mi a konfig?


De első körben kérj kölcsön valakitől egy minőségi tápot,és próbáld meg azzal.

2013. ápr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

2006 decemberében vettük ezt a gépet, azóta a processzor ki lett cserélve, új vinyót kapott és új memóriákat bele.

Fujitsu Siemens Scaleo J, M2R-FVM alaplap, AMD 5600+ proc., 2+1 GB kingston ddr 800 ill ddr 667 RAM.

Samsung 500 GB HDD, de ez gondolom most lényegtelen. Most, hogy póbálkozom vele, a HDD és a DVD-meghajtó nincs rádugva egyáltalán.

2013. ápr. 20. 19:36
 7/18 A kérdező kommentje:
Találtam itthon egy még régebbi gépet, de abból nem jó a táp sajnos, más a fő csatlakozója.
2013. ápr. 20. 19:37
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

Egy tápnak több feszültsége van ha valamelyik lehalt attól még világíthat az alaplap és az usb.Táp alaplap proci hibából bármelyik lehet,ha betöltene a biosz csipogással/sípolással jelezné ha hardverhibád lenne.

Én már találkoztam olyannal is hogy egy csontra lemerült alaplapi elem is ugyanilyen hibát okozott de ennek dátum/idő elállítódási előzménye van.

[link]

2013. ápr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Egyébként ha a táp elromlik, az miben nyilvánul meg? Valami rossz szaga kell, hogy legyen (nincs) ? Azt is szétszedtem, de látszólag semmi baja nincs, kicsit kiporoltam.
2013. ápr. 20. 19:40
 10/18 A kérdező kommentje:

Értem. Most kipróbálom ezt a gombos dolgot, szóltam épp egy ismerősnek, hogy hozzon a tescoból egy olyan típusút (bár szerintem ez ritka és nem fog találni ott ilyent, de hátha.

Köszönöm.

2013. ápr. 20. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!