Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szektorhiba mit jelent?

Szektorhiba mit jelent?

Figyelt kérdés

"A lemez felületén található 21 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.

A szektorok javításának számából ítélve a hibás szektorok összefüggő területet alkothatnak.

Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.

Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat."


Mit tudok tenni annak érdekében hogy ne romoljon tovább?

Nem igazán értem ez mit jelent, nem vagyok egy műszaki zseni.


2013. ápr. 17. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit. Nem használni. Lementeni mindent egy új vinyóra, ez meg mehet egy PC-bontóba kilós áron. Szektorhiba nem játék. Valami kezdődő mechanikus meghibásodásra utalhat. Nálam egy merevlemez addig játszik, ameddig 0 db hibás vagy gyenge szektora van, és egyéb rendellenességet (lassú felpörgés, gyanúsan sok írási próbálkozás, jelentős sebesség csökkenés) ne jelez a Hard Disk Sentinel. Vegyél egy másikat és búcsúzz el tőle. Inkább a merevlemeztől, mint az adataidtól.
2013. ápr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

#1 nagyon helyesen leírta.

Persze majd biztos lesz, aki majd ajánlani fog programokat, amik neki hihetetlenül jól helyreállítják a szektor hibákat, emellett a lottószámokat is kiírja, valamint a rákot is gyógyítja, de hát mindenkinek hinni kell valamiben.

2013. ápr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Kérdezd meg holnap is ugyanezt, miután a moderátorok valószínűleg törölni fogják az újabb kérdésedet. Valahogy rátévedt az egerem a "kérdés jelentése" gombra.


Fennáll a veszélye, hogy a kérdésed törlődik, mielőtt olvasnád, bemásolom ide is amit oda írtam:


"Ezért szeretek egyre kevésbé válaszolni ezen az oldalon.

Vannak felhasználók, akik ki tudja milyen megfontolásból már eleve elképzelt válaszokkal érkeznek ide, és tulajdonképpen csak megerősítést várnak saját téves álláspontjukra. Ha ezt a megerősítést megkapják, az főleg azért jó, mert ha bekövetkezik az, amit a hozzáértők már megmondtak a kérdés előző feltevése alkalmából, lesz kire fogni.


Szóval drága barátom, hiába kérdezed meg ugyanazt még egyszer, és holnap még egyszer: nem fogsz más válaszokat kapni. Azzal most nem foglalkozom, hogy tegnap a válaszolóknak legalább egy köszt odakaparhattál volna. Azt már megszoktam, hogy itt minden kérdés csak addig fontos, ameddig válasz nem jön rá, megköszönni, ugyan már, aki itt kérdez, annak a válasz alanyi jogon jár."


idézet vége...


A válaszok itt nem csak úgy maguktól születnek, azt emberek leírják, gondoplkoznak rajta, megfogalmazzák. Többnyire, egy-két mindenhez értő mekkmesteről eltekintve olyan emberek, akik a munkájuk révén is valami hasonlóval foglalkoznak. Ebből következik, hogy amit leírnak, az általában helytálló. Ha valamit sokszor megkérdezel, csak azt éred el, hogy a valóban hozzáértők egyet legyintenek, "nem vérszegény, h*lye szegény" és továbbállnak, helyt adva az olyan hozzá nem értő butaságoknak, amikből olvasható ezen az oldalon épp elég.

2013. ápr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Látom nem férsz a bőrödbe, harmadszor is feltetted a kérdést, kicsit átfogalmazva.


Azt hiszem érthetően megválaszolták (megválaszoltuk), hogy lemez csere. Addig kell lementeni az adatokat, ameddig tudod. Valami kezdődő mechanikus hiba, ezt is írtam arra a kérdésedre válaszolva, amit a moderátorok már kitöröltek.

A mechanikus hiba lehet bármi: a lemez csapágyazása kezd kopni, már tud verődni (milliméter töredékére gondolj), emiatt a fejek pozicionálhatósága sem lesz tökéletes. Vagy a fejmozgató mechanika kezdi megadni magát. Esetlet egyszer kapott egy pofont, és a fej kicsit belekaristolt valamelyik lemez felületébe... de ez teljesen mindegy. A megoldás a merevlemez cseréje. Most még egy-két tízezer forintért.

Vagy az adatmentés később, százezrekért.


Amúgy most már már ügyesebb voltál, mint amikor beírtad azt is hogy a Hard Disk Sentinel 21 hibás szektort jelzett, mert a 21 szektorról egyértelműen azonosítható voltál. De a 24 órán belüli ugyanarra a témára irányuló kérdés is gyanús.

A legújabb kérdésedet sajnos már nem tudtam jelenteni, valaki megelőzött, már látta moderátor. Viszont elkezdte figyelni a szektorhiba kulcsszót :P

2013. ápr. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 csóti27 válasza:
Én köszönöm hogy segítettetek ezt a kérdést megválaszolni és én tuti lementek mindent a vinyorol köszönöm nektek további szép napot válaszolok
2016. jún. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!