Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy ha a gépembe 2.5 gb ram...

Hogy ha a gépembe 2.5 gb ram van, és 1 gb os vga, és ha mgé szeretnék bele fél gb ramot, akkor elvileg már 64 bites win-t kell felraknom igaz?

Figyelt kérdés
Mert így 3.5 gb helyett már 4 gb-nyi ram lesz benne. És azt a fél gb-t ramot amit raknék bele, nem tudná kihasználni a 32 bites win. + a vga ki tudja használni azt az 1 gb-ot. Csak nem akarok ilyen loaderekkel szenvedni. Mert a mostani win7-emhez nem kell loader hogy aktiválva legyen. Köszönöm válaszaitokat.
2013. ápr. 17. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%
64est ell felraki mert a 32es csak 2gbot tud felhasználni
2013. ápr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

3.5 GB-hoz elég a 32 bites.


Hogy a viharba jött ki a 4GB?

2013. ápr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sőt a 3.5 is hülyeség.


2.5+0.5 az 3GB,ahhoz meg végképp nem kell a 64 bites.

2013. ápr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nah jó én itt untam megxD Akkor most valakit kérek hogy mondja el nekem tisztán és világosan, mert mindenki mást ír. 3.5 gb-ot tud kezelni, ezt tudom. De ezernyi ember azt mondja, hogy a vga memóriája is beleszámít. És jelenleg így van nekem 2.5 gb ram, és 1 gb vram. Ami 3.5 De másrészt emg csak azt látom hogy már 4 gb ram-tól mindenki a 64 bitet mondja hogy azt kell. Ami igaz is. De 3-3.5 gb-nál meg 32 bitest. De miért 32 ha egyszer még van mellette vga ram is. Ami már bőven 4 gb fölött van. Tehát elvileg nem jó a 32 bites win.
2013. ápr. 17. 13:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Mert össze-vissza irkálsz...


Eddig van 2,5GB ram+1GB vram + "És azt a fél gb-t ramot amit raknék bele" = 4GB

Az elég régi gép lesz, amibe tudsz venni még félgiga ramot. Amúgy ez így összesen 4GB lesz, és azt még elkezeli a 32bites. Esetleg 1-2 cucc minimális mennyiségű memóriája csökkentheti még a ram kihasználtságodat, mivel nemcsak a ram+vram számít bele a 4GBba, hanem az összes megcímezhető memória. De sztem az már nem jelentős.


"Csak nem akarok ilyen loaderekkel szenvedni. Mert a mostani win7-emhez nem kell loader hogy aktiválva legyen."

Azt te csak hiszed, hogy nem kell! Vszeg automatikusan lefut telepítés után, anélkül hogy tudnál róla, és szerencsédre minden gebasz nélkül.

2013. ápr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5

Nem irkálok össze vissza. És nem régi a gép.(Nah jó régi de erős) Crysis 3 hd-n fut mediumon fix30 fps-el. Am ddr2 es alaplap.

Amúgy igen automatikusan fut le valamilyen program. Egy kis fekete hátterű képernyőn.

De végeredményben köszi amit írtál, így már azért érthetően le lett írva. Ment a zöld:)

2013. ápr. 17. 13:29
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Hogy oda ne rohanjak "Crysis 3" fhűűű de nagy játék
2013. ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 lindmayer ***** válasza:

nem kell itt senkit leszólni, hogy milyen játékokkal játszik

nos

elméletileg a 32 bites operációs rendszerek 4 gigabájt memóriát tudnak kezelni, de valami oknál fogva a microsoft 32 bites termékei csak 3,5 giga memóriát kezelnek(tapasztalat)

tehát ha bővíteni szeretnéd a memóriát szükséges a 64 bites rendszer feltelepítése

2013. ápr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
HITMAN a legfrankóbb egyébként nem mást szóltam le hanem a játékot
2013. ápr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Esetedben szerintem elég - még - a 32 bites oprendszer.


A 32 bites oprendszerek 4 GB memóriát tudnak megcímezni. Azért ajánlják 4 GB RAM felett a 64 biteset, mert feltételezhetően van mellette egy 512 MB-os vagy nagyobb VGA is és így már kell a 64 bites. Ha a VGA RAMját is beleszámítva összesen van 4 GB RAM-od akkor ahhoz pont elég a 32 bites oprendszer illetve a 4 GB-ból a 32 bites win7-ed használni fog 3.95 GB-ot. Én 50 MB többlet RAM miatt nem tenném újra teljesen nulláról az oprendszert, mert még frissíteni sem tudsz 64-re, hanem újra kell tenni mindent...

2013. ápr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!