Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4,6 vagy 8 magos processzor?

4,6 vagy 8 magos processzor?

Figyelt kérdés
7870-es videókártyám mellé hány magos procit javasolnátok,és miért?Csak AMD,Intelre sajnos nincs pénzem.Természetesen játékra használnám és szeretném ha akadás nélkül futnának az újabb játékok is.
2013. ápr. 15. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen felbontásra?

Mennyiből?

Alaplapra mennyi van?

2013. ápr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Akarod mondani 2, 3 vagy 4 modulos? Az FX-ekben modulok vannak.


Egyébként FX6300, ez rendelkezik a legjobb ár-érték aránnyal.

Az FX4300 alig olcsóbb, viszont kisebb a teljesítménye (mondjuk játékok alatt ez pont nem fog látszódni). Az FX8320-8350 pedig jelentősen drágább, cserébe játékok alatt szintén nincs nagy különbség. Természetesen mint írtam, ez kizárólag játékokra igaz.


Még szóba jöhet az Athlon II X4 750K, ez még jobb ár-érték aránnyal rendelkezik, játékok alatt nem sokkal marad el az FX-ek mögött és jóval olcsóbb. A HD7870 mellé én még megkockáztatnám, de sok fejlesztési lehetőség nincs benne.


Játékra én csak az FX6300-at és az Athlon-t venném számításba. Kizárólag játékok alatt nem éri meg az FX a 14k-s felárat, de ha minden felhasználási területet vizsgálunk akkor igen.

2013. ápr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

FullHD-n szeretnék játszani.35-40-et szánok procira.Alaplap nincs még.

A modulokhoz nem értek sajnos :D de annyi minden véleményt olvastam már hogy belezavarodtam és nem tudok dönteni.Sokan írták hogy a 6 magos lassabb mint a 4 magos de a 6 vagy 8 mag jobb a jővőre nézve.Fx 8120-at olyan áron tudok amennyibe a 6300 kerül.Inkább a a 8 magosat vegyem akkor nem?

2013. ápr. 15. 22:05
 4/10 A kérdező kommentje:
Akartam mondani alaplapra 20-22 van.
2013. ápr. 15. 22:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Ennyiért egy ivy i5 és egy olcsó b75 lap lenne a legjobb játékra.
2013. ápr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha tudsz 35-ért FX8320-at akkor legyen az. Játék alatt nem lesz jobb, mint írtam, azonban egyéb feladatok alatt jelentős különbség lehet.


A magok számával kapcsolatban meg annyit, hogy az FX-ekben modulok vannak és ennyi. Nem lehet jól összemérni a teljesítményüket a klasszikus értelemben vett magokéval.

(Bár szívesen rámondják a 4 modulra, hogy 8 mag, de ez a klasszikus értelemben nem igaz. Ez inkább csak egy marketingfogás az AMD részéről.)

Az Athlon 750k viszont a hagyományos értelemben is 4 magos, viszont az eltérő struktúra miatt szintén nem lehet összehasonlítani mérvadóan, pl. egy Intel i5-tel, csak a magok száma és az órajel alapján.


A lényeg annyi, hogy nem a magok száma és nem is az órajel a mérvadó, hanem a valós teljesítmény. A tényleges teljesítményt pedig a tesztekből lehet legjobban megtudni.

2013. ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BM-Striker ***** válasza:

A 750k is két modulus, csak úgy mint a 4300(Mindkettő 2. generációs Bulldozer modulra épül)


Hagyományos 4 magos amd-k a 600-as Athlonok, és a 800-asés 900-as Phenom-ok, és A Llano alapú a8-as apu-k(a8-38**).



Hagyományos 6 magosak a 10** jelülésű Phenom-ok, amikből 1075t BE vagy nagyobb modellek is erősek de már nem kaphatóak.

2013. ápr. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, elnézést, ezt valóban rosszul tudtam.

Valószínűleg a Llano zavarhatott meg, nem tudtam hogy a Trinity-t Piledriver alapokra helyezték már.

Köszönöm a helyesbítést.

2013. ápr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Miben más a modul mint a mag??
2013. ápr. 16. 20:56
 10/10 anonim ***** válasza:

FSX-re milyen fajta amd-t ajánlanátok? Én intel párti vagyok, most is intelem van. Kíváncsiságból kérdezem.

MIelőtt valaki hülyeséget ír, illik tudni hogy az fsx izomból a cpu-t hajtja.

2014. jan. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!