Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a processzor alaplapra van...

Ha a processzor alaplapra van forrasztva azt van aki tudja cserelni es kb. mennyiert?

Figyelt kérdés

Asus eee pc. Intel Atom processzorral.

Tudtam hogy lassu lesz, de en nem jatszom rajta, viszont hogy meg az oldalak kozott is ilyan lassan valt felkotom kozben magam ketszer.


Azt mondta egy ficko hogy vszeg ra van forrasztva es azt nem nagyon cserelik.

Ha megis:

- mennyi lenne a munkadij?

- mennyi az uj processzor?


2013. ápr. 12. 10:52
 1/8 P.O.C. ***** válasza:

Integrált processzor cseréjét nem vállalja be senki szerintem. Eleve az ilyen processzorok beszerezhetetlenek, másrészről semmit nem érnél el vele.

Ha mégis lehetséges ilyen csináltatni Magyarországon valószínűleg akkora a költsége lenne, hogy egy bivaly erős asztali konfigot vehetnél az árán.


A RAM fejlesztésnek van értelme szerintem, ha mondjuk jelenleg 1 GB -od van. Sok netbook -ot csutkára kell szedni miatta, de ha jó emlékszem az Asus nem ilyen. Egy külön burkolati elem leszedésével már hozzáférhetsz a RAM foglalathoz.


Azzal is jelentős javulást érhetsz el, ha mondjuk jelenleg Windows 7 van rajta, fel teszed helyette az XP -t. Az kényelmesebben elvan 1 GB RAM mellett is.

2013. ápr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez sajnos nem így működik, és többe kerülne mint amennyi haszna lenne.
2013. ápr. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

okok, de megis mennyibe kerulne.

sajnos pont en vagyok az a hulye pitsa akit utalnak az IT-sek.

nekem ez a pici kompakt, nem torekeny gep kell jobb teljesitmennyel xD


Az xp-s sztori meg jatszhato! Koszi a tippet!

Mondjuk lehet vissza kene pakolni eloszor 7 starterre mert a hackelt kod pont egy retek ultimate-hez volt jo...-_- azt meg mar irtak itt hogy sok felesleges dolog van benne...


Ram-os otletet is koszonom - ennyire mar nem vagyok benne a temaban de jah. Az op. rendszer sokat foglal le a rambol nem? Azert ilyen csokott lassu cegenykem...


Asztali gep.

Hat nekem sztem egy jo ideig nem lesz asztali gepem.

Annyit utazom.

Fix otthonom sincs szoval azt se tudnam hova raknak szegenykemet xD

Ez a kis picike meg befer a kistaskamba, repcsire fel aztan puszi :)

2013. ápr. 12. 11:53
 4/8 anonim ***** válasza:
BGA'zó géppel,meg szakértelemmel félóra. 5-10ezer Ft a munkadíja kb.
2013. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

utolso, koszonom.

tudsz mondani helyet ahol megcsinalnak?


mondjuk elotte megprobalok par kevesbe drasztikus valtoztatast, ha pedig meg mindig lassunak talalom akkor "szivatultetesre" megy a kincsem :D

2013. ápr. 12. 12:59
 6/8 P.O.C. ***** válasza:

Pedig nem kifizetődő és semmi nem garantálja hogy utána stabil lesz a géped. Persze az sem valószínű hogy találsz hozzá procit, ilyet ugyanis nem árulnak külön kereskedelmi forgalomban.

Nem kötekedésképpen mondom, de sz*rból nem lehet várat építeni. Windows downgrade, memóriabővítés, ez minden amit tehetsz a teljesítmény növelés érdekében.

2013. ápr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lenne egyszerűbb eladni és venni egy erősebb gépet jobb porcival??? annyi típus van a piacon hogy biztos találsz megfelelőt színben, méretben és teljesítményben is.Az gondolom túl egyszerű és te szereted bonyolítani a dolgokat.
2013. ápr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudok helyet, ahol BGA-znak, de te oda nem viheted a géped sajna javítani.

Más helyről így hirtelen nem tudok.


Viszont elsőre nem ugranék bele ebbe a dologba.


Vegyél bele még 1GB RAM-ot, gondolom windows 7 starteres a gép. A WIN7 nek szörnyen kevés 1GB, nem tudom az asus ezt hogy gondolta...


Esetleg ha bevállalod és teheted egy oprendszer csere is beleférhet, ami nagyban segíthet a sebességen.

Új gépek ugyebár már nem kompatibilisek windows xp-vel, de szerencsé van, mert az asus eee pc-ket adták ki XP-vel is, míg valakinek nem lett win7-es agymenése, szóval van rá driver.


Vagy esetleg egy Debian 6.0 Squeeze, ami nagyon keveset eszik.

Nekem lenne ilyen netbookom, tutira azt tennék rá.

2013. ápr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!