Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minden új a gépbe mégse ad képet?

Wartew kérdése:

Minden új a gépbe mégse ad képet?

Figyelt kérdés
Vettem a minap egy gigabyte ga-78lmt-s2p alaplapot, hozzá egy amd athlon 2 x3 450-es procit és egy kingmax 1333 mhz 2gb ddr3 memóriát. mindegyik zsír új garanciás. összepakoltam és néha nem ad képet bekapcsolásnál. ilyenkor addig kapcsolom ki-be amíg egyszer csak ad képet. miért van ez? valamit nem jól csináltam, vagy valamelyik hardver gyári hibás? de melyik? mindhármat máshol vettem szóval az nem megy hogy mindegyikkel menjek vissza a boltba mert dolgozom. kérem segítsetek!!!

2013. ápr. 11. 07:34
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

Nézd meg másik memóriával, az a legvalószínűbb. Persze nem biztos hogy hibás, csak az alaplapod nem komálja ezt a típust.

A tápod milyen (márka/típus)?

2013. ápr. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen ki-be kapcsolagtással megjavuló dolgok erősen táphibát szoktak jelenteni. Általában azt, hogy gyenge, és nem tudja leadni az induláskor szükséges picit nagyobb áramot.
2013. ápr. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a gyors és segítőkész válaszokat, a táp mercury 420w-os de elég régi már és lehet tényleg az nem jó.
2013. ápr. 11. 07:56
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 Szinte biztos, hogy ott a gond. Vegyél egy olcsó Fortron tápot - lehet használt is - azzal jól elleszel.
2013. ápr. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 P.O.C. ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, így már szerintem se memória kompatibilitási zavar. A Mercury szó szerint a tápok legalja, tuti nem kötnék rá egy modern 3 magos AMD -s konfigot. Még akkor is cserélném, ha nincs összefüggésben a problémával. Már pedig biztos az lesz a ludas.


Egy FSP 350-60APN -el elleszel. Sajnos nem lehet minőségi tápot kapni ennél olcsóbban, újonnan. De szerintem 8 ezer forintot megér, hogy biztonságban legyen a géped.

2013. ápr. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na ami közbe történt. Haver lehozta a tápját kipróbáltuk azzal és ugyanaz volt az eredmény. utánanéztem a sípolásnak és azt jelenti hogy nincs memória. de kapcsolgatás után ujra beindult, tehát ugyanaz ami eddig. az ő tápja nemtudjuk milyen fajta de 400 w az biztos. ma bevittem a boltba a ramot ahol vettem, elmondtam mi a gondom nem szóltak semmit rá csak anyit hogy hétfőn lesz megint ilyen ram adnak másikat.De még most sem tudom mi a baj. A tápot valóban cserélni kéne minden képp de most nincs pénzem rá egy hónapot reméltem kibír ezzel is. szerintetek akkor az uj rammal is rosz lesz vagyis tényleg a táp a gond? és amiket írtatok azok 350 W-os tápok. Az nem baj, mert én azthittem számít a wattszám és még a 420 w is kicsi 500 w-ost akartam venni. vagy ez mindegy? segítsetek kérlek és köszönöm az eddigi válaszokat.
2013. ápr. 13. 18:53
 7/7 P.O.C. ***** válasza:

Főként a minőség számít, nem pedig a watt. Ez a konfig álmába nem fog 150-200W -nál többet fogyasztani.


Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket:

[link]


A konfigod kis hurkalé ahhoz képest, amit a teszben szereplőt tápokra kötnek.

2013. ápr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!