Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD fx 8320 vs intel core i5...

AMD fx 8320 vs intel core i5 3540?

Figyelt kérdés
játékra, videóvágáshoz, 3ds max, maya

2013. ápr. 8. 21:36
 1/8 A kérdező kommentje:
*3470
2013. ápr. 8. 21:37
 2/8 anonim ***** válasza:
Intel core i5
2013. ápr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Játékra tökmindegy,gondolom úgyis valami HD7950 vagy HD7970 szintű kártya lenne mellette,és nyilván fullHD-n.


Ott semmi különbség sincs.


Munkára alkalmazás függő.

2013. ápr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Játékra főleg a VGA számít, munkához meg nézz teszteket azokkal a progikkal amikkel dolgozol.

3ds max-ban az FX a jobb

[link]

Talán videóvágásban is, mayát hirtelen nem tudom.

+ Az FX-et lehet húzni is, szóval szerintem FX.

2013. ápr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm, valószínű, hogy fx mellett maradok
2013. ápr. 8. 22:07
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

Azért azt nem árt tisztázni, hogy a 3dsmax meg a Maya processzorigénye kb. nulla. Aminek itt az erőforrás kell, az a renderelő. A tesztben oda is van írva, hogy jelen esetben a Mental ray-t használták. Mivel, főleg a 3dsmax-hoz létezik x+1 renderelő, ezért ebből a Mental ray-os tesztből nem szabad nagy következtetéseket levonni. Főleg, hogy manapság egyre több a GPU alapú render, ott meg nincs jelentősége a processzornak. Szóval ilyen "apróságokat" nem árt tisztázni mielőtt messzemenő következtetéseket vonunk le.


A videóvágás, szerkesztés, tömörítés stb. feladatoknál átlagban durván egy szinten van a 2 processzor, 1-2% az FX javára.


Játék alatt az i5 valahol 40-50 FPS-t is ráver az FX-re, ez messze nem elhanyagolható. A VGA-limit meg telljesen irreleváns a processzorok játék alatti teljesítményével kapcsolatban. Szerintem a fejleszthetőség szempontjából, ez erősen elgondolkodtató, mert ez a durván +40FPS, egy újabb generációs VGA mellett (ami feltételezi a CPU limitet!) pont elég lehet a játszhatósághoz.


Az FX mellet szól a tuningolhatóság és a kedvezőbb ára, viszont arról nem szabad megfeledkezni, hogy a tuning minden processzornál +anyagi ráfordítást jelent.


A teljesítmény/fogyasztás mutatója drasztikusan jobb az i5-nek. Ez szinten nem elhanyagolható, főleg ha rendszeresen van teljes terhelésen járatva a processzor, márpedig CPU-alapú renderelésnél pont ez történik.


Nem mondok ítéletet, én valószínűleg az Intelt venném, de sok minden szól mindkettő mellett. Nagyon, egyikkel se lehet mellényúlni.


(Egyébként i5 3540 nincsen csak 3450 vagy 3570)

2013. ápr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsónak is, de már kijavítottam a hibát első hsz-ben odaírtam
2013. ápr. 9. 17:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, később én is észrevettem, hogy odaírtad az első hsz.-ben, csak itt nem lehet szerkeszteni a válaszokat, így ottmaradt. :)


Remélem sikerült hasznos információkkal szolgálnom, mind a 2 processzor nagyon jó a maga módján, próbáltam mindkettőnek felsorolni az előnyeit és a hátrányait egyaránt.

2013. ápr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!