Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy videokártyák gépigényeiről...

Egy videokártyák gépigényeiről és a mai játékokról szóló kérdésem?

Figyelt kérdés

Szóval az a kérdésem, hogy a játékok gépigénye videokártyák terén hogyan növekednek?

Mármint 2 éve maxnak elég volt egy HD3**** es kari, ma már bioshock infiniteihez HD6950 kell max beállításoknak.

Ezek szerint 2 év alatt ""3000 egységet""" ment feljebb az elvárt követelmény?

Bocsi h ha hülye kérdést tettem fel, csak új vagyok erős pc-k körében. Na most akkor 2 év múlva kell majd a még meg nem jelent HD8,9**** mármint az amd-nél?

Csak azért teszem fel a kérdést, mert majd most szándékozok gamer gépet venni, 7870es vidikarival, és kétségbeejtő a tény...


Még1x bocs a hülye kérdésért.



2013. ápr. 5. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
inkább vegyél konzolt...
2013. ápr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Illes Norbert válasza:
egység?? Mióta mérjük egységben a videokarikat? xd itt a teljesítményről van szó . és a 7870 legalább 3 évig elég lesz full hd ban high beállitásokra utánna lejjebb tornázod a felbontást és még 1-2 évig el leszel vele ...
2013. ápr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt 2 éve sem volt elég egy HD3870 a max grafikához, az inkább ~5 éve volt. Egyébként az utóbbi években mondhatni lassabban avulnak a videokártyák valószínűleg a konzol központúság miatt (és azok avultsága miatt is egyben). Ha nem gyúrunk kifejezettebn a maximális grafikai beállításokra, hanem elég egy sima magas is (nagyobb gépigényűeknél mindenképpen), akkor bizony még mindig remek látvány mellett lehet játszani és egy erős középkategóriás kártyát akár 2 évig is lehet élvezni. Én például 2 évig tudtam használni egy HD4850-t, majd utána még 2 évig nyúztam egy HD6850-t. 2 évesen még el lehet adni egy videokártyát és az összeget kipótolva könnyebb újat venni (főleg ha az ember összeköti a cserét valamilyen eseménnyel, mint például szülinap vagy Karácsony). A HD7870 egy elég jó kari, de ha nagyon akarja az ember, térdre kényszeríthető néhány játékkal. Magas beállításokon azért jól használható komolyabb játékok esetén is. Az időtállóságát előre jelezni nem lehet, az viszont biztos, hogy a következő generációs konzolok miatt várható majd pár éven keresztül tartó emelkedés, mind látványban és gépigényben. A 7870 már eleve picit több, mint 1 éves kártya és még van 1, max 2 jó éve szerintem...persze utána is használható lesz, csak egyre nagyobb kompromisszumokkal.
2013. ápr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tévedésed ott van hogy a HD 3XXX 2008-as fejlesztés.

2010-11 ben a Hd 6-os sorozatnál tartottunk ami kiválóan muzsikál most is néhány esetben kompromisszumokkal igaz.

Hogy 2 éve elég volt "maxnak" érdekesnek találom ha emlékeim nem csalnak akkoriban jelent meg a metro2033 na azt megnézném egy hd 3-as karin.

2013. ápr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"és a 7870 legalább 3 évig elég lesz full hd ban high beállitásokra utánna lejjebb tornázod a felbontást és még 1-2 évig el leszel vele ..."

Hasra ütésszerű dolgokat(aminek én magam nem is látom alapján, de lehet bennem van a hiba) ne közöljünk már tényként :)

2013. ápr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!