Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék új hűtőt venni a...

Szeretnék új hűtőt venni a procira de mik a szükséges adatok hozzá?

Figyelt kérdés

Szóval nemrégen kaptam új gépet, és most gondoltam bekukkantok, megnézni, hogysmint, amikor megláttam mi az amire ezek processzorhűtő nevet mertek aggatni majdnem agyvérzést kaptam.

A proci biosból instant 60-65 fokos, renderelés közben pedig... meg sem mertem nézni a hőmérőt.


Na szóval akkor mindenképpen vennék rá procihűtőt, csak nemtudom ilyenkor mit is kell figyelni, mert gondolom az alaplap is fontos, hiszen arra van rácsavarozva, viszont biztos a proci is az.


Processzor:


[link]


[Amennyiben nem nyílna meg a lap: AMD A10-5800K APU]


Alaplap:


[link]


[amennyiben nem nyílna meg: MSI FM2-A55M-E33]


Szóval ezekre milyen hűtő illene fizikailag és milyen hűtőt illene rá venni teljesítmény alapján?



2013. ápr. 4. 18:10
 1/8 BM-Striker ***** válasza:

Attól függ mennyire akarod húzni.


Egy Alpenföhn Brocken-nel nem biztos hogy nem nyúlsz félre, ahonnan linkelted onnan ez nagyon jó vétel:

[link]

2013. ápr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem akarok rá hiper-szuper hűtőt rakni folyékony hidrogénhűtéssel, csak annyit, hogy ne menjen a hőmérséklet 60 °C fölé még renderelés közben sem (általában 3 mag szokott menni a 4-ből).

Gondolom ezt olyan min. 10 eurótól (Ez kb 3100 FT).

2013. ápr. 4. 18:30
 3/8 BM-Striker ***** válasza:

Annyiból nem kapsz jobbat minta gyári.


A gyárionál lényegesen jobb hűtők 5-6k körül kezdődnek.

2013. ápr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 BM-Striker ***** válasza:

Van EKL Cold Tower Merlin Edition 3500 ft-ért, ami még jó ,de az csak wgy pécsi boltból kapható.


[link]

2013. ápr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hozsoltika67 ***** válasza:
Ezek közül válogass: [link] , [link] , [link]
2013. ápr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 BM-Striker ***** válasza:

Gemini m4? HTPC hűtő


Freezer a30 , Hyper 212?


A kérdező már írta, hogy nem akar drágát, egyébként ezeknél A mine 2 jobb vétel.

2013. ápr. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Alaposan végigböngésztem az árucikkeket és a különbség hűtés terén így is csak olyan 10-15%-os lenne, úgyhogy mivel nemsokára itt a nyár bevállalok valami brigádot, esetleg akár teljes munkaidős állást is és beruházok valami komolyabb vízhűtésre is ami még jól jöhet később is, hisz ez az FM2 socket nem fog egyhamar eltűnni a piacról. Köszönöm a válaszokat.
2013. ápr. 7. 13:57
 8/8 BM-Striker ***** válasza:

[link]


Azért két léghűtés között hatalmas különbségek vannak.


Pl az Alpenföhn Brocken-em 40 fok-ra hűtötte ugyanazt a processzort, amit a gyári hűtő(ami sörnyű hangja ellenére nem hűt rosszul) 85 fok-ra, és ez mindjárt több, mint 100% különbség.

2013. ápr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!