Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SoundMax hangkártya nem...

Palotás Imre kérdése:

SoundMax hangkártya nem érzékeli a mikrofont. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget kérek. Asustek P5GV-MX alaplapon lévő integrált Soundmax Integrated Digital HD Audio hangkártya nem érzékeli a mikrofont.


Alaphelyzetben letöltöttem a [link] drivert, és ezzel rendben megjött a hang a hangszórón. Viszont a mikrofon, ami korábban már működött ezen e gépen, most nem akar működni (Korábban nem én installáltam, és a felhasználó szerint már akkor is komoly problémát jelentett a mikrofon beüzemelése).


Amit tudok, és ellenőriztem:


1. A rózsaszín bemenetbe van dugva előírás szerint.

2. A Vezérlőpult->Hangok és Audioeszközök menüben az ’Audio’ gomb alatt a mikrofon az alapértelmezett bemeneti eszköz, és ugyanitt a ’Hang’ gomb alatt is. Az innen nyíló ’Hangerő’ gomb alatt nincs kipipálva a némítás gomb sem a mikrofonnál, de egyetlen másik eszköznél sem.

Viszont a ’Hang’ gomb alatt ’A hardver kipróbálása’ tesztet elindítva a mikrofon teljes érzéketlenséget mutat.

3. Megnéztem magának a Soundmaxnak a beállító menüjét: [link] Én ugyan nem látok itt sem problémát, de ezt a menüt nem ismerem.


Kérdésem, hogy a Soundmaxnak a beállító menüjében kellene valami összefüggést találnom, és kikapcsolni/bekapcsolni valamit?

Vagy esetleg keresni egy másik drivert?



2013. márc. 29. 15:32
 1/1 A kérdező kommentje:

Hát választ ugyan nem kaptam, de sikerült megoldanom. És közzéteszem, hátha valaki egyszer még hasznát veszi.


Jól sejtettem, hogy valahol a Soundmaxnak a beállító menüjében: [link] kellett keresnem a megoldást.


Ez pedig az volt, hogy a képernyő felső sorában a "Playback SoundMAX HD Audio" szöveg alatt kellett ráklikkelnem az egérrel a Microphone lába mellett lévő kis fekete körre, amire előjött az "Advanced options". Ezen belül két négyzetből (a Front panel microphone és a Mikrofon erősítése melletti négyzetekből) kellett kiszednem a pipát.


Innentől működött a mikrofon.

2013. ápr. 3. 11:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!