Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Igaz, hogy a számítógép...

Igaz, hogy a számítógép boltban kiszedik az alkatrészeket?

Figyelt kérdés

Az ECDL tanárom azt mondta, hogy ne vigyem a kis üzletbe nálunk a gépemet, mert kilopkodják belőle a jó alkatrészeket!


Illetve, ha van valami beállítás probléma, akkor meg azt fogják mondani: hagyd itt a géped, mert rossz rajta a Windows! Újrahúzzuk 6000-ért, és közbe nem is rossz??


Vélemény??



2013. márc. 29. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

És milyen alkatrészt lopnak ki észrevétlenül?

Az újrahúzás pedig a legegyszerűbb, és legolcsóbb módja a szoftverjavításnak. (Senki nem fog registryben vakulni, dll verziókat hasonlítani ennyi pénzért órákat. Ez már egy magasabb árkategória)

Ha pedig semmi baja nincs a gépednek, akkor ne vigyed szervízbe.

2013. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Add oda géped valakinek, aki ért hozzá annyira, hogy elvigye egy jó szervízbe, ez a véleményem, ha ennyire nem értessz hozzá.

Csak tudod mivan a gépedbe, és ha visszakapod és más van balhézol... Meg nem fognak kényszeríteni hogy rakasd újra a rendszered, és nem is kell ilyen kis zugüzletekbe vinni a géped.

2013. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 gabba83 ***** válasza:

biztos vagyok benne hogy nagyon sok bolt magyarországon sumákol ezt-azt, mert egyszerűen ellehetetlenülnének! De hogy kilopják az alkatrészt? Szerintem ez egy baromság! Semmit nem tudnak kiszedni ami után ugyanúgy működne a gép. :D Azt csak észreveszed ha kevesebb a ram, vagy nincs kép mert nincs benne videókártya?

Lehetnek ugyan elszigetelt esetek, de biztos vagyok benne hogy a legtöbben nem kozkáztatják a hirnevüket és a vásárlókörük bizalmát egy ezer forintos ram miatt.

2013. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"nem fognak kényszeríteni hogy rakasd újra a rendszered, és nem is kell ilyen kis zugüzletekbe vinni a géped."


Akkor szerinted a tanáromnak igaza van!?


UI: Azt mondta azért szedik ki mert régi gép és ehhez nehéz már alkatrészt találni, pl DDR2 RAM régi drágább mint az új RAM !!??

2013. márc. 29. 11:45
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Ez így van! És a legrosszabb, hogy az autószerelők is ezt csinálják. Múltkor bevittem a Veyronom, hogy kéne olajcsere, erre Ferrári motorral kaptam vissza. Azt hitték, hogy nem veszem észre!

Második bekezdés: újrahúzással megjavul a gép? Meg. Dolgoztak vele? Dolgoztak vele.

Vélemény: azért mert ő a tanár, nem kell minden hülyeségét elhinni!

2013. márc. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
"egy ezer forintos ram miatt" Várjunk csak barátom, ez a bolt a gépembe való RAM-et nem ezresért, hanem 7000-ft ért akart eladni nekem!!
2013. márc. 29. 11:47
 7/11 gabba83 ***** válasza:
Barátom ne a számokon lovagolj, csak képletesen értettem az 1000Ft-ot! A lényeg előtte van. a legtöbb boltban nem kockáztatnak ilyet mert ha egyszer kiderül komoly bírságra számíthatnak
2013. márc. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor egy balek vagy. Kihasználnak. Minek viszed kis zugüzletekbe?
2013. márc. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, nincs kocsim, a busz ritkán jár, ide meg el tudok a géppel gyalogolni 8 perc alatt.
2013. márc. 29. 11:56
 10/11 Chello ***** válasza:

Hát én azért megnéztem amikor kölcsönadtam a gépemet annó a 70000 forintos pár memóriával (2004 körül), hogy ugyanaz a kit van-e még benne :)


Jártam úgy is mondjuk az nem üzlet volt, hogy adtam el memókat akkor réginek számitottak és megjelöltem mielőtt átvették majd ha még jól emlékszek valahogyan abban egyeztünk, hogy mégis megtartom. Amit vissza akart adni az közel sem egyezett és hát véletlenül volt vagy sem...


Ha úgy gondolja rólad aki veled szemben áll, hogy balek vagy és meg tudja tenni meg fogja tenni.

De nyilván ehhez olyan ember kell aki hajlamos megtenni, ha megteheti.


Ha ideges vagy nem mész ki az utcára megütni valakit egy másik viszont kimegy ilyenkor és megüt valkit.


Ameddig nem bukik le ilyesmivel:


A - Baromi nagy szégyenben maradsz, ha meggyanusítod és nem tudod rábizonyítani.


B - Én pl. nem szeretem. ha megkérdőjeleznek gyanakvás okán.

Inkább elmegyek ilyenek közeléből, ha tehetem.

(Nem a mások kedvéért vagyok amennyire tehetem feddhetetlen, de azt tapasztalom, hogy nem látják azt aki sunyi és azokra szűkül össze a szem akikre nem kellene.

Buta emberek félelme és magabiztossága ez. Szégyen, hogy az vádol aki vak arra amit keres.)


Azt szoktam mondani erre, hogy mindenki magából indul ki.

Én például tartok a bűnözéstől, mert alapvetően tudom mennyire sok az alkalom.

Ebből kiindulva te magad vagy aki hajlamos lenne ilyesmire, ha ezen jár az eszed.

2013. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!