Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen ventit vegyek gépbe?

Milyen ventit vegyek gépbe?

Figyelt kérdés

A házam egy ilyen: [link]

Szeretem meg jó, de kicsit melegszik terhelés alatt.. (73° bioshock alatt pl.) Amikor kinyitom az elején az ajtót, akkor csökken 1-2 fokot általában.. gyárilag egy venti van hátul és egy elöl, mindkettő 800 rpm-es. Nem szeretnék sokat költeni rá, mert már így is ment rá pénz bőven, de azért jobb lenne, ha jobban lenne hűtve, főleg hogy jön a nyár is lassan (tudom még tél van:D).


Szóval előre 2 ventit lehet rakni. Elég ha veszek mondjuk egy 1200 rpm-es ventit előre? Vagy cseréljem ki a hátsó 800 rpm-est is egy 1200asra? vagy hátsót 1200 rpm-esre előre meg tegyem be a hátsót? :) Hátul pl. alig érzem hogy fújná ki a levegőt.. szerintem nem ártana oda is egy erősebb, hogy kiszívja a gépből a meleget.


Ilyenre gondoltam előre+hátra: [link]

ez segítene valamennyit? :) Vagy hasonló árkategóriában tudnátok ajánlani valamit? Lehetőleg pcx-nél, mert az elég közel van. 4k-nál nem akarok többet költeni a kettőre.


2013. márc. 26. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Elöl ugye befelé fúj a ventillátor?
2013. márc. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ellenőriztem hogy hátul kifele, elől meg befele fúj-e.
2013. márc. 26. 14:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem arányosan növeld a ventillátorok teljesítményét, vagy rakj bele plusz ventiket (alulra, fölülre vagy oldalra. Csak arra vigyázz, hogy a légáramok egymást ne nagyon keresztezzék.
2013. márc. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]

Az a gondom, hogy a gép a padlón van, ott meg padlószőnyeg, lehet nem kap elég levegőt lentről. Ez ellen sokat nem tudok tenni. Elől meg ott vannak a merevlemez tartók, amik kicsit visszatartják a befelé áramló levegőt.

2013. márc. 26. 14:40
 5/7 A kérdező kommentje:
#3 jaj, megnézted a házat, elolvastad amit írtam? :)) Eleve az a kérdés, hogy milyen ventit vegyek bele pluszba. Díjazom, hogy segíteni próbálsz, csak ezekkel az infókkal nem tudok mit kezdeni, mivel nem a kérdésre ad választ.
2013. márc. 26. 14:43
 6/7 A kérdező kommentje:

Esetleg ez milyen: [link] ?

tudom, hogy nem minden az rpm egy ventinél, ezért is kérdezem.

2013. márc. 26. 15:14
 7/7 A kérdező kommentje:
najó rendeltem 2 ilyet: [link] mert jó lenne még a héten. Ennek úgy tűnik a levegőszállítása is jó.
2013. márc. 26. 15:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!