Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DDR slotba belemegy DDR2?

DDR slotba belemegy DDR2?

Figyelt kérdés
a gép felismeri? am nagyon régi gép és az az igasság hogy nem tudom hogy most milyen ram van benne ddr vagy ddr2 csak azt hogy 128mb os van benne 2 szer......hogy tudom megállapítani hogy milyen a ram,ddr vagy ddr2?
2009. szept. 17. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
nem megy bele a DDR-be a DDR2.
2009. szept. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha 128Mb-os akkor az csak DDR1-es ram lehet. A DDR slotba nem megy bele a DDR2-es ram.
2009. szept. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)
2009. szept. 17. 22:26
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha "nagyon régi" és ráadásul 128 MB-os RAM-od van, akkor az szerintem még csak sima SD ram...

Ezt könnyű megállapítani. Vedd ki, és nézd meg, hogy hány vágás van a memórián. Ha kettő, akkor DDR1, ha három, akkor SD.


Amúgy ha nagyon akarod, akkor kis fájdalommal bármelyik foglalatba bármelyik memóriát bele tudod tenni :) Max utána sem a memória, sem az adott foglalat nem fog megfelelően funkcionálni. Esetleg néhol kicsit utána kell reszelni a modult :) De a viccet félretéve, nem tudod beletenni. Illetve még a DDR1-2 esetén enyhe erőltetés hatására "félsikert" el tudsz érni.

2009. szept. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

előzőhöz:

Hol van egy sd-n 3 ékelés???

[link]

A ddr-en is csak 1 van...

kis összehasonlítás: [link]

2009. szept. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Belemegy. Próbáltam :D

2. Nem fog működni, de ez más kérdés.

2009. szept. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Lehet hogy DDR2-es, nekem is 4db 128mb-s ramom van és DDR2-es
2009. szept. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha megnéznéd az alaplapod tipusát rengeteget lépnénk előre az ügy érdekében.
2009. szept. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!