Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 64bit Windows 7 laggol. Miért?

64bit Windows 7 laggol. Miért?

Figyelt kérdés

Elég durva a helyzet... :)

Egyészen máig azt hittem, hogy 32bites procim van, erre nézem a hivatalos oldalát: ( [link]


Itt azt írják, hogy 64bites, de a memória specifikációnál meg 32 bit van.

Egyszer véletlen 64bites Win7-et raktam rá, mert félrenyomtam a telepítőnél (csak utólag vettem észre) és az op. rendszer laggolt/akadt ha mozgattam a kurzort. :)


Tehát akkor most x64 vagy x86-os Windows legyen rajta?

(A proci csak egy magos, de megfordult a fejemben, hogy azért lehet, hogy egy gagyi játék felviszi 100%-ra a procihasználatot 32bites winnel.)


Tudom, hogy nem túl új, és nem túl jó, de szeretnék többet kihozni belőle. Egyébként felhúztam a BIOS-ban már 2.66-ról 2.90GHz-ig, de nem akartam bajt, úgyhogy 2.66-on pörög :)


Válaszokat előre is köszönöm!

Intel® Celeron® D Processor 331



2013. márc. 23. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ismeri a 64 bites utasításkészletet, a memóriát viszont 32 biten tudja megcímezni. Ez azt jelenti, hogy semmiképpen sem tud 4GB-nál több memóriát kezelni. Tökmindegy melyik windowst-t rakod rá, de nem sok értelme van a 64 bitesnek. Mennyi a memória amúgy? Húzni nem sok értelme van. 10%-ot gyakorlatilag észre sem veszel, olyan gyenge már. Ettől függetlenül nem kéne lagolnia a 64 bites windowsnak, működés téren nincs különbség a 32-64 között.
2013. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rendben... :)

Egyébként 512MB RAM van benne és az alaplap amúgy is csak 2GB-t bír, de 667MHz DDR2-t és olyat venni már nem igazán éri meg.

Köszönöm a választ :)

2013. márc. 23. 19:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Erre szerintem nem is kéne Win7... XP pont jó lesz.

G.

2013. márc. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
512MB-ra és ilyen procira én inkább egy kisebb igényű Linuxot raknék, mert még az XP is a szükséges vírusvédelemmel többet igényel, mint 512MB
2013. márc. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez így van... :D

A vírusírtó gyakran XP-n is megette a proci 100%-át és az 512MB ramot.

Most vírusirtó nélkül van a gép (win defender van rajta) és nagyjából még játékokat is visz, annyira nem szörnyű :) vagy csak hozzászoktam.

2013. márc. 23. 20:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!