Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az LCD monitor, ha 60Hz-en...

Az LCD monitor, ha 60Hz-en megy, ugyan úgy károsítja a szemet, mint a CRT monitor 60Hz-en?

Figyelt kérdés
CRT monitort manapság már szinte sehol sem lehet kapni, a választék szinte kizárólag az LCD-kre korlátozódott. Engem az érdekelne, hogy ezek kiválasztásánál mire kell figyelni ha féltem a szemem világát? CRT monitort 100Hz-en használtam, amióta megvettem az első 19"-est, előtte is odafigyeltem rá, 75Hz alatt sosem használtam - ezeknél ugye a 75Hz-et szokták megjelölni határvonalként. Sokan panaszkodnak, hogy a 100Hz után fárasztja a szemüket az LCD 75Hz-e. Tehát, még az új érában is a 75Hz a határ?
2009. szept. 17. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Az LCD monitorok már nem igazán károsítják a szemet.
2009. szept. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Az (is) károsítja a szemed, ha "elfelejtesz" pislogni és kiszárad. Ez független attól, milyen monitort nézel. Tarts óránként 5 perc szünetet.
2009. szept. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megmondom neked őszintén, észrese veszem báttyám tft-jén, hogy hány hz-n megy. Ellenben a saját crt-men 100alatt már rosszul vagyok.
2009. szept. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A laptopoknál nincs túl sok jelentősége a frissítési frekvenciának, mivel ott a kép egyfolytában látható, és nem kell másodpercenként 60-70-szer újrarajzolni.

Egyébként a villogás nem károsítja, csak nagyon fárasztja a szemet.

Meg ez egyéntől függ, én LCD monitornál 1-2 óráig bírom, utána könnyezek; egy jól beállított (minimum 75 Hz) CRT-monitort viszont probléma nélkül tudok szinte akármeddig nézni.

2009. szept. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!