Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a windows azt mondja, gond...

Ha a windows azt mondja, gond van a memóriámmal, akkor cseréljek memória modult?

Figyelt kérdés
Vagy kicseélem, s semmivel sem lesz jobb a gép?
2013. márc. 21. 12:10
 1/4 gabba83 ***** válasza:
Ha a windows-os MEMTESZT hibára fut akkor nagy valószínűséggel hibás az egyik modul.nagyon ritka de előfordul hogy oxidos az érintkező.ilyenkor kiveszed/beteszed esetleg megoldja, vagy alkoholos tisztítás. a tesz alatt kiírja melyik modul a ludas. Ha a virtuális memóriát reklamálja akkor egyszerűen csak szoftveresen meg kell növelni a méretét.
2013. márc. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

a probléma az, hogy rendszeres a kék-halál, s akkor is ha felteszem a windost s még semmi msá nincs rajta csak a nyers windows.


a win7-et próbáltam az még azelőtt lefagyott, hogy rendesen elindult volna. megjelent a grafikus felület, még kicist töltögetett volna, aztán fagy.


az xp meg egy ideig megy, egyszercsak belassul, elkezd vadulni a procventillátor, aztán megfagy. hol csakúgy ottmarad a képen ami van, hol kék halállal.

2013. márc. 21. 12:55
 3/4 gabba83 ***** válasza:

Ha proci ventillátora hirtelen vadul tekerni kezd az azt jelenti hogy nem megfelelő a proci űtése, ilyenkor érzékeli hogy túlmelegszik és ráadja a kakaót a ventire, de mivel szar a hűtés egy bizonyos hőfok után letilt a hővédelem ezért megfagy a rendszer.

Ellenőrizd a venti alatt a lemezeken nincs e vastag porréteg(gyakori hiba)ha van, tisztítsd! Ha ez megvan vedd le a hűtőt ellenőrizd, és ha kell pasztázd újra a procit.

2013. márc. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

asszem megkérek valakit, aki magabiztosabban fogdossa a processzort.


a memóriát kivettem, visszatettem. Semmi változás.

2 db fejenként 1GB-s DDR2 modul van a gépben.

2013. márc. 22. 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!