Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alaplapi gombelemet mi...

Az alaplapi gombelemet mi működteti?

Figyelt kérdés
Vagyis a "lehetséges" hibáiról kell írnom, azt már kiveséztem hogy ha rossz az elem, most az kellene hogy mi van akkor ha az romlik el ami kezeli, csak nem tudom mi az, remélem érthető valamennyire.
2013. márc. 20. 12:30
 1/3 anti paladin ***** válasza:

Ami kezeli? Az alaplap eteti 1-2-3-4-5 V-tal. Sztem erre nincs semmilyen komoly elektronika, elég ha a táp egyik 5 voltos ágára ráakasztanak egy ellenállást, diódát és kondit.

Ha az tönkremegy akkor van pár lehetőség:

1: Nem tölti az elemet

2: Nagyobb feszt tol ki mint amit az elem elbír, ami rövid úton savat kezd el eregetni magából.

3: Ha netán valami komplexebb áramköri elemből nyeri a töltéshez szükséges áramot és az hibásodik meg, az az adott áramkör halálát jelenti. Tapasztalat alapján a 3-as nem valószínű erre egyszerűbb külön vezetéket kialakítani ami meghibásodás esetén nem viszi magával az egész alaplapot vagy valamelyik ténylegesen szükséges funkcióját.

2013. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi, sokat segítettél
2013. márc. 20. 12:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Az elemeket a belső kémiai reakció működteti, nem lehet tölteni. Ha lemerül, akkor ki kell cserélni.
2013. márc. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!