Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A kérdésem magfeloldással...

Nagy.konrad kérdése:

A kérdésem magfeloldással kapcsolatos. Direkt olyan alaplapot és procit vettem amikről olvastam, hogy párosítva könnyű feloldani a 4. magot. Eddig kb 20 variációt próbáltam ki, nem sikerült. Akad olyan tippetek ami elkerülhette a figyelmem?

Figyelt kérdés

AMD Athlon II X3 450 processzor

Asrock 960GM-GS3 FX alaplap

Hitachi 1TB 16MB SATA2 merevlemez

Kingmax 4GB DDR3 1600Mhz memória

Saphire Radeon Hd7770 OC videókártya



#ASRock #Unlock #magfeloldás #4th core #athlon x3 450
2013. márc. 18. 21:33
 1/10 Komplikato ***** válasza:
Csak én nem értem ki mondta neked, hogy lehet biztosra magot feloldani? Amelyik procinál senki nem próbálta ott igen csak kisebb az esélye, hogy sikerül, mint annak, hogy nem.
2013. márc. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyílvánvaló, hogy nem 100% a siker, de nem tennék fel arról kérdést hogy hogyan lehet feloldani ha nem írták volna több helyen is hogy már kipróbálták és ment. Azért keresek most alternatív megoldásokat / ötleteket mert mindenkinek simán ment ezzel a processzor és alaplap összeállítással (valakinek automatikusan), nekem pedig több kipróbált módon sem.
2013. márc. 18. 22:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Talán egyszerűen rossz a negyedik mag, azért van letiltva. Ha négy magot akarsz, akkor miért vettél három magos processzort?
2013. márc. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért mert ár érték arányban és ebben az árkategóriában az egyik legjobb processzor. Nem létfontosságú a magfeloldás, de ha egy eszközben vannak rejtett komoly tartalékok nyilván szeretné az ember kihasználni. Ha le lenne tiltva is látnom kéne, sőt bios-ban álligathatnám is, legfeljebb lefagyna gép bekapcsolásakor, vagy rendszer betöltése közben, vagy működő rendszer alatt néhány animáció közben. Még ekkor is volna némi esélyem fixálni a magra jutó feszültség vagy az órajel átállításával. Most egy bios beállítási kombináció kéne (feszültség, órajel, szorzók stb.) amivel egyáltalán feloldódik a negyedik mag. A bios oc tweaker felületén a "cpu active core control" "per core" lehetőségnél 4 mag jelenik meg de nem sikerült olyan kombinációt találni a sok változó miatt ami aktiválná.
2013. márc. 19. 08:27
 5/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Nem ételek kérdezö...


nem érted meg hogy ez nem típús függö?


ha az adot példány (az az 1db ami a tiéd) hibás akor fejen is álhatsz akor sem lesz jó


letiltanak sok jó magut is

de te nem olyant vetél

enyi az egész

ez ilyen zsákba macska dolog


ha tutira müködö 4. magút akarsz akor azt használtan kel vened amit már feloldot és tesztelt valaki

no de ekor drágáb lesz mint egy ki nem probált

persze újtól lehet olcsóban kijötél volna


kiváncsi lenék milyen variációkra gondolsz...


ha hibás a mag hiába álitgatod feszültséget meg órajeleket atól még nem lesz jó...

2013. márc. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Ami automatikusan nem oldódik fel az semilyen trükel nem fog

vagy ha mégis sikerül kikényszeritened nincs értelme ha hibás

egyszerüen tönkreteszel csak valamit idövel

ez az alaplap sem kimondot nyúzásra termet

de hát ha ez boldogit csak probálgasd


ezt nem mondhatjuk meg mi és senki

honan kéne bárkinek is tudnia?

nem jós senki és ez egyéni dologokon múlik csakis


és nemtudom mire lene jó hogy látod hogy kifagy gép


az hogy eleve feloldani semtudja nemtudon mért nem elég neked...

de hát hajrá

sok szerencsét

2013. márc. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudok elfogadni ezt választ. Ahonnan rendeltem és mások is vettek, mindenki fel tudta oldani. Nem hiszem hogy egy gyártási folyamatban összehajigálják az alkatrészeket és majd az egyikben menni fog, a másikban meg nem. Nem lehet ekkora szerencse faktor egy egysíkú gyártásban. Megkérek mindenkit, hogy ne az legyen az első ötlete, hogy "valószínűleg nem olyan, miért nem vettél eleve olyat és minek akarsz olyat" ha nem lenne OLYAN, nem sikerült volna a másik 10 embernek sem (ugyanott sikertelen magfeloldásról senki sem írt!), és a biosban sem írna ki negyedik magra vonatkozó százalékos erőforrás kiosztást. Építő jellegű ötleteket várok amikkel van esély megcsinálni.. majd ha lehetőségem szerint mindet kipróbálom és nem megy akkor aláírom, hogy nem olyan.
2013. márc. 19. 08:42
 8/10 A kérdező kommentje:
Elsősorban nem jóslásra, hanem mások tapasztalataira támaszkodnék. Ha látnám a negyedik mag miatt kifagyni a gépet azt lehetne órajel és feszültség állításával fixálni ahogy feljebb is írtam. Tönkre tenni csak nehezen ész nélküli álligatással lehetne. Köszönöm a jókívánságot, még próbálkozni fogok, csak nyerhetek vele.
2013. márc. 19. 08:52
 9/10 A kérdező kommentje:

Ha valaki idetéved, fontos lehet!


Visszacseréltem a nemrég vett winchesterem mert iszonyú hangos volt, ezért ki kellett vennem a videókártyám hogy újratelepítsem az op rendszert IDE csatlakozós dvd olvasóról. (Mivel a tápegységből 3 db IDE tápkábel jön és az egyik a winchesternek a másik a gép bekapcsológombjának kell, így IDE optikai meghajtó beszerelésekor a videókártya tápkebele is kell)


Szóval integrált videókártyával telepítettem a gépet és mikor a boot sorrendet változtattam lőn: Phenom x4 b50 !!!

Működik a negyedik mag, de a videókártya valami miatt akadályozta a beindítását. Éjjel már nem volt erőm azt is leellenőrizni, hogy visszavált-e Athlon x3 450-re ha a videókártyát is visszateszem, amint kipróbáltam azt is megírom.

2013. márc. 21. 08:43
 10/10 anonim ***** válasza:
na kipróbáltad?:) én a jövőhéten akarom kipróbálni a magfeloldást x3 455-el :)
2013. máj. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!