Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Esetleg valami megoldás?

Esetleg valami megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy :

-Abit NF7 v2.0 amd lapom

-AMD athlon 2600+

-2GB ram

-Abit Radeon 9600 XT-vio m


a gép folyton le fagyott meg újra indult.Múltkor a CPU teljesítményét lecsökkentettem 1250 mhz re a 2083 ról és így meg nagyon lassú (kitakaritottam minden hűtőt ). Esetleg valami megoldás van erre a problémára ? ez a probléma egyik napról másikra jött elő nem tuningoltam a Bios-t kerültem mind addig míg lenem vettem a CPU teljesítményét.



2013. márc. 18. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Mielőtt erre a cuccra költenél, kérj kölcsön egy tápegységet, és próbáld ki azzal, mert sanszos, hogy a táp megöregedett.

Legalábbis a random újraindulás ilyesmire utal.

2013. márc. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
van egy alig használt 400 as tápom azt hiszem hogy industrial gold az jó lenne bele ?
2013. márc. 18. 16:38
 3/9 A kérdező kommentje:
a fagyásokat mi okozhatja ?
2013. márc. 18. 16:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem cpu, hanem Ram hiba... Mikor visszavetted a CPU-t csökkent a ram használati sebessége is ... ram-socketet nézd meg nem ment-e bele egy kis porcica... De célszerű a procit is gyári teljesítményen használni, gongolom a 2083Mhz nem éppen gyári... az alapsebessége a procinak ha tényleg Athlon 2133 Mhz, ha sempron 1600 mhz, célszerű a szorzót és mindent gyárira állítani. De ha nem piszkáltad előtte a szorzót akkor nagy eséllyel RAM. Esetleg A hűtő gyengült-el a cpu-n egy hőfokbeállítást és értéket azért célszerű nézni
2013. márc. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
régebben olyat irt ki h crash meg memory de akkor végig futott és azt mondta h 100% nem értem
2013. márc. 18. 16:46
 6/9 A kérdező kommentje:

a cpu 100% os terhelésen max. 65 fokos


esetleg az lehet hogy az alaplapom ram foglalatával van valami ? a ramok azok újak 400 mhz-s ek DDR I esek most lesznek egy évesek

2013. márc. 18. 16:59
 7/9 anonim ***** válasza:

#2 Próbának mindenképpen megfelel. A lényeg pillanatnyilag úgyis azon van, hogy a probléma okát találjuk meg.


Ha a tápcsere megoldja a dolgot, akkor végeztünk is. Ha nem, akkor lehet tovább kutakodni.


Ha a memóriára gyanakszol, és van legalább két modulod, akkor próbálkozhatsz azzal is, hogy külön külön rakod be őket.


A lényeg az, hogy mindíg csak egy valamin változtass, amíg meg nem, találod a hiba okát.

2013. márc. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A táp csere nem segített akkor marad a ram ?
2013. márc. 19. 13:13
 9/9 A kérdező kommentje:
olyat olvastam hogy az is lehet hogy a pin kábel öregedet volna el ez lehetséges ?
2013. márc. 19. 13:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!