Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha akkumulátort cserélek a...

Ha akkumulátort cserélek a laptopban, ugrik a garancia?

Figyelt kérdés
Van egy dell inspiron N5110 típusú gépem 3 év garanciával. 2011 őszén vettem az aksira csak 1 évet adtak és döglődik...

2013. márc. 17. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok otthon laptop témában,de az aksira nem érvényes a gari?


Egyébként meg kit érdekel?Ha baja van a gépnek,és gariztatnod kell,visszateszed a régi aksit.

2013. márc. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja látom írtad hogy arra csak 1 év volt.
2013. márc. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az akkut cserélhetőre készítik, pont ez miatt. Nyugodtan vegyél egy másikat bele!

Csak kíváncsiság: hogy használtad a gépet? Amikor lehet kábelről és akku benn v. akkut kivetted v. ha feltöltött, akkor csak akkuról?

2013. márc. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem vettem ki soha az akkut, mert mindenki másra esküszik kb 1,5 éves a gép és 40 percet bír.... Mikor megvettem 3,5 órát simán bírta
2013. márc. 17. 16:02
 5/8 anonim ***** válasza:
cseréld nyugodtan a dellekben cpu és memoria valamint hdd csere se okoz garancia vesztést.
2013. márc. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 B.Toma ***** válasza:

Az akkumulátor az tartozék (hacsak nem beépített), ami garanciavesztés nélkül cserélhető.

Amúgy elég hamar sikerült kinyírnod az aksit, valamit biztos rosszul csináltál:) A Li-ion aksikat nem jó állandóan töltőn tartani. Ha zömében asztali gépnek tartod, fix helyen van az asztalon madzagon, akkor inkább vedd ki az aksit és tartsd hűvös helyen. A li-ion aksikat 40%-os töltöttségi szinten érdemes tárolni, úgy bírja a legtovább a tétlenséget. Ha meg hordozod a laptopot, akkor használd mindig aksin (kivéve mikor töltöd), és 10-15%-alatt tedd csak a töltőre, de akkor töltsd tele, majd húzd le a hálózatról megint (tökre lemeríteni nem szabad!). Tölteni jobb bekapcsolt géppel, mint kikapcsolva, jobban szereti az aksi.

2013. márc. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: forrásokat írnál, ahonnan az értesüléseid vannak?
2013. márc. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 B.Toma ***** válasza:
@Vazeratti: A forrásom részben saját több mint tízéves laptophasználati tapasztalatom (céges és saját össz. 14 gép fordult meg a kezem között), részben elektromérnök és szervizes barátaim tudása, és részben internetes fórumos tapasztalacsere...
2013. máj. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!