Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A rossz tápegység okozhatja a...

SuperUrzu7 kérdése:

A rossz tápegység okozhatja a lakás áramingadozását?

Figyelt kérdés
Egyik délután arra eszméltem, hogy elment az áram a gép bekapcsolása közben. Azt hittem egyszeri... Azóta akárhányszor beindítom elmegy egy pillanatra az áram a lakásban. Nem veri le a biztosítékot, olyan mintha kívülről nem jönne áram. Ez tápegység hiba lehet? vagy csak így beletrafáltam 6x az áramkimaradásba? Ötletek?

2013. márc. 14. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha esetleg van egy mérőműszered mérjél rá a 230-ra,szerintem tuti hogy nincs meg esetleg próbáld ki nagyobb teljesítményű (pórszívó-hajszárító-villanyrezsó)gép indításával és ha ugyanezt csinálja akkor a hálózat gyengus.
2013. márc. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Milyen táp? (Model neve! vagyis pontos típus)


és megy a micro vagy pl egy nagy tv rendesen?

vagy mosógép vagy mit tudom én valmi nagyfogyasztású gép:D (turmix stb...)


ha zárlatos akkor igen komoly gondok is történhetnek...


talán szervizel/szerelövel kéne megnézetni

2013. márc. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
dr8500btx-es model a tápom. most egy másik gépről írok, tehát alig ha gyenge az árram kör...
2013. márc. 14. 14:30
 4/5 A kérdező kommentje:
Bár kihúztam a rossznak hitt gépet, mégis volt áram kimaradás... "-,- Úgy látszik beletrafáltam eddig mind a 6x... Érdekes, hogy ez a gép meg sem érzi az áram ingadozást... Azért köszönöm a kommenteket! :)
2013. márc. 14. 14:42
 5/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Gyengére gyártot és már régi (így elhasználodott is akár) táp lehet

szóval ajánlott lehet cserélni de BTX et elég nehéz találni meg mind általában nem egy csúcs táp...

szóval én tán nem is foglalkoznák már azzal a géppel ha túl elavult mindene...

eladod es veszel eg modernebb rendes szabványos ATX est és kész

áramingadozások meg ha gyakoriak lesznek mindég akor nem árt veni egy túlfeszültség védö elosztót pl.

mert a gyenge tápok idövel tönkre menek ha állandó ingadozásnak vanak kitéve

2013. márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!