Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core 2 Duo E8400 milyen...

Intel Core 2 Duo E8400 milyen proci? Egy jobb videokártyához jó lenne?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 13:19
1 2 3 4
 21/34 Osynho ***** válasza:
0%

Kedves utolsó! Ha teszteltél, akkor láttad, hogy nem hajtja ki. Vagy rosszul teszteltél és most a tévedésed mellett kardoskodsz. Igazából nem is értem a dolgot. Valószínűsítem, hogy nem vagy tisztában, hogy mit jelent egyáltalán ez a dolog. Ha egy 7850 mellé egy 4 magos processzort teszel (vagy pl i3-at), szignifikánsan gyorsabb lesz, mint 2 maggal, főleg olyan kis felbontáson. Linkeltem is 2 logoutos írást, ami világosan bizonyítja ezt. Sőt, már egy 7770-es mellé se elég 2 mag egy mai játékhoz.


Linkelhetnél olyan tesztet, ami szerint elég egy 2 magos proci, mert kíváncsivá tettél. :) Ha gondolod, letiltok 2 magot a Phenom-omból és lemérem, hogy belásd a dolgot.


Az 1155ös platform nem halott? :D Az i3-as ajánlásodat sem értem. Alig dágább az FX, ami játékokra ugyanúgy elég, mint egy i3 (mivel oda úgy is vga kell, illetve egy ilyen kategóriájú cpu mellé nem szokás pl CF/SLI rendszert építeni), komolyabb munkára, ahova kell a több mag meg erősebb. És akkor még csak az alap órajelet néztük, tuningolva nagyobb a különbség. Az i3-at meg ugye nem lehet húzni... Egyedül a fogyasztás az, amiben tényleg jobb az i3, de az sem akkora, mint sokan hiszik.


[link]


Ajánlom a grafikonokat és a végén az ajánlást is.

2013. márc. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Tény hogy az am3+ jövőre nézve nem egy fm2 de azért azt nem szabad elfelejteni hogy az FX-6300 processzor 4600 MHz-n már erősebb az i3 ivy-nél. Ha a kérdezőnek fontos a jó tuningpotenciál akkor FX6300 kell megvenni. Én is úgy tudom hogy E8400 jól tuningolható akár 4500ghz-re is egy 7850 nem hinném hogy megfogná. Core i3-530 és a HD 7850-em nél nincs proci limit. Az i3-530 körülbelül egyforma erős az E8400-al. Osynho nem lehet összehasonlítani a AMD Phenom II X4 B45@3,6Ghz a E8400-vel mert játékok alatt az E8400 intel erősebb. Ha esetleg nálad cpu limit van akkor az még nem jelenti azt, hogy a E8400-nél is az van. Amit viszont linkeltél az ott az i3 ivy egy szinten van az FX8320-al játékok alatt.
2013. márc. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
90%
Ez most komoly kedves utolsó, FX-6300 processzor 4600 MHz-n már erősebb az i3 ivy-nél? Mennyivel ? 5 fps-el? Azután meg megnézheted a fogyasztást, és oda már kell egy rendes hűtő is, így már igencsak közelít egy i5-s árához.
2013. márc. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Osynho ***** válasza:
0%

Igen, az AM3+-ba nem nagyon lesz újabb processzor, de az 1155-re se! Ezért írtam, hogy ha az AM3+ halott, akkor az 1155 is, így ez nem érv.

Mutass tesztet, ahol i3-530-al nincs cpu limit 1366-os felbontáson egy 7850 kaliberű vga-val! Linkeltem 2 tesztet, nem tudom mi nem érthető azokon. :)

Az E8400-asok nagyon ritkán mennek 4ghz felett.

"nem lehet összehasonlítani a AMD Phenom II X4 B45@3,6Ghz a E8400-vel mert játékok alatt az E8400 intel erősebb"

Ezt gondold át még egyszer. :) Szerinted egy 4 magos Phenom II B45 3,6ghz-en gyengébb, mint egy egy alapórajeles E8400? :D :D Nemár. :D

[link]

Tessék. Simán hozza a Quad szintet.

Egyébként ha még erősebb is lenne vmivel az E8400, akkor is nyilvánvaló lenne a 2 magos Phenom II + 7850 eredményeiből, hogy prociimites a dolog egy Core 2 Duo-val is.

2013. márc. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Azért én helyedben nem hasonlítanám a Phenom II B45-et egy Phenom II 955-höz. Nehogy már megállapítsd az AMD-s gépedről, hogy a saját gépemen a Core i3-530 és a HD 7850 2gb-nál proci limit van. Igen szerintem egy 4 magos Phenom II B45 3,6ghz-en gyengébb, mint egy alap órajeles E8400, ha engem kérdezel. A 4 magos Phenom II B45 procid ép hogy hozza a Phenom II X4 910 szintjét. De szerintem még az is lehet hogy egy Phenom II X4 910 is kihajt egy HD 7850-et.


[link]

2013. márc. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Osynho ***** válasza:
0%

Pedig hasonlítom. Mivel egy teljes értékű Deneb. Nem tudom te honnan veszed ezeket a tévinformációkat. :) Hogy jön ide a 910-es ? :D A B45 egy 4 magosított Phenom II, ráadásul nálam 3,6ghz-en megy, emelt a HT és az NB órajel is, szóval még gyorsabb is, mint egy 955-ös. Az E8400 meg seholsincs. Az egy 2 magos Phenom szintjén van. Egy i5 mellett persze vicces egy Phenom teljesítménye, de nekem elég még ma is. :)


„Nehogy már megállapítsd az AMD-s gépedről, hogy a saját gépemen a Core i3-530 és a HD 7850 2gb-nál proci limit van.”


Nem az én gépemről állapítom meg a cpu limitedet. Sokkal inkább azokból a tesztekből, ahol erősebb procival is limit van. Tehát gyengébbel is az lesz. ;-) Szólj, ha bukfenc van a logikámban.

De továbbra is várom a méréseidet, amelyekkel igazolod a vegyes/vga limitet. :)És ott a linkelt teszt,. ahol még egy 7770-es mellé se elég a 2 mag. A 7850 meg jóval erősebb kártya.

2013. márc. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Igen csak ha jól megnézed azokat a teszteket akkor láthatod, hogy ott a bukfenc, és nálad, mivel ott úgy tesztelik ahogy egy átlag gamer soha nem fog játszani,

mert annyi eszük van hogy az élsimítás (Anti-aliasing) kikapcsolják, és 1366*768-as felbontásba ne állítsanak mindent maxra. Láss csodát még egy jóval gyengébb proci is megfelel a HD 7850-nek. Aki meg hardcore gamer azok nem fognak FX 6300 mellé 7850-et venni. Igen itt a bukfenc a logikámban. És elhiheted nekem, hogy Core i3-530 és a HD 7850 2gb-nál proci limit nincs 1366*768-as felbontásba, normális körülmények között.Idióta beállítások mellett VGA limitet lehet kihozni egy GTX 680-ból is vagy cpu limitet akár egy i5 760-al, vagy akár még erősebb i5-ből is. Csak itt a kérdező egy átlag gamer aki nem akarja tesztelgetni a gépét, esetleg idióta beállításokkal foglalkozni hanem normális körülmények között játszani

2013. márc. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Osynho ***** válasza:
0%

Azt honnan tudod, hogy én hogy tesztelek?  A ph-s tesztben meg azért állítanak be kisebb felbontást, hogy a cpu legyen terhelve. Magas beállításoknál, rendes felbontáson vga limit van, így nem lehet bemutatni az egyes processzorok közötti különbségeket.


Még 1x leírom: légy szíves olvasd el a 2 cikket, amit linkeltem. Szerintem ott „nomrális” beállítások vannak. Persze leírhatnád, hogy ez mit jelent a te értelmezésedben.


Továbbra is tartom, hogy 1366-on bármilyen beállítás mellett cpu limit lesz egy 7850+E8400 esetében. És nálad is megvan ez e limit, ha ilyen fellbontáson használod a gépedet. Ha szerinted nem így van, akkor mérj rá. Egyébként miből gondolod, hogy nincs cpu limited? Mérted valaha is?

Azt honnan tudod, hogy én hogy tesztelek?  A ph-s tesztben meg azért állítanak be kisebb felbontást, hogy a cpu legyen terhelve. Magas beállításoknál, rendes felbontáson vga limit van, így nem lehet bemutatni az egyes processzorok közötti különbségeket.


Még 1x leírom: légy szíves olvasd el a 2 cikket, amit linkeltem. Szerintem ott „nomrális” beállítások vannak. Persze leírhatnád, hogy ez mit jelent a te értelmezésedben.


Továbbra is tartom, hogy 1366-on bármilyen beállítás mellett cpu limit lesz egy 7850+E8400 esetében. Hisz egy 7770-el is limit volt még magasabb felbontáson is Crysis 3 alatt egy 2 magos Phenommal. Tény, nem vélemény. És nálad is megvan ez e limit, ha ilyen felbontáson használod a gépedet. Ha szerinted nem így van, akkor mérj rá. Egyébként miből gondolod, hogy nincs cpu limited? Mérted valaha is?

2013. márc. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Osynho ***** válasza:
0%
Upsz, ez dupla lett, bocsánat. :D
2013. márc. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
72%

A viták elkerülése végett, 1280x720 gondolom ha itt cpu limit van akkor 1366-on is. Remélem, hogy a 72% cpu kihasználtságra nem fogod azt mondani,hogy Core i3-530 és a 7850-em nél cpu limit lépett fel és, ahogy látod még a 16x anizotróp szűrést is bekapcsoltam, amit egy átlag gamer kikapcsol, én is ki szoktam kapcsolni, csak most a kedvedért kapcsoltam be. Szóval egyszerűen nem értelek?

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. márc. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!