Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » BIOS overclocking failed....

BIOS overclocking failed. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Hello!


Egy AMD X4 960T-m van, 6 magra kioldva megy kb fél éve, sosem volt vele probléma.


Ma viszont több alkalommal játék közben lefagyott az egész gép, kép megáll, hang pedig mintha valami dubstep számot 1000-szeresre felgyorsítanék (ilyen csikorgás). Egyetlen megoldás ilyenkor a reset (tápkábel kihúz/táp kikapcs.)


Viszont mikor nagyjából 3. alkalommal csinálta, akkor reset után a gép haldoklott. Ha jól tudom, POST-ban ragad. Aztán annyira összeszartam magam (amióta gépem van, sose történt ilyen velem), úgyhogy 10 percig áram nélkül hagytam, kihúztam egyik optikai olvasót HÁTHA tápnak is köze lehet hozzá, meg kikapcsoltam a Core Unlockert (visszatettem 4 magosba). Ekkor bekapcsolt a gép, és bott előtt kapásból BIOS error: Overclocking failed!


Megadta hogy módosítsam a overclock beállításokat, én meg egyből resetbe tettem (a poén az, hogy ugyan 6 magos állapotba volt a proci, ugyanakkor SOHA nem húztam semmilyen mértékben). Így resetet követően tökéletesen felállt. Most erről írok.


Valami ötlet? Mitől lehetett? Lehet hogy elszállt az egyik mag és ezt érzékelte OC failed-nek?


Gép:


MB: Asus M4A89GTD Pro

CPU: AMD Phenom II X4 960T 3.1Ghz (Turbo 3.4Ghz)

Memória: 2 x Kingmax 4GB 1333Mhz

GPU: Sapphire HD6950 1GB

HDD: 2 x Samsung 250GB

OS: Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

PS: Gigabyte Superb 720W


2013. márc. 10. 16:09
 1/1 A kérdező kommentje:
Közben megkérdeztem egy szakértőt aki szerint GPU-val valami. ha belegondolok, igaza van, hiszen játékoknál és youtube videóknál történtek a fagyások
2013. márc. 10. 17:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!