Mi a tapasztalaitok HKC USP5500-es tápról (olvass tovább is)?
HKC USP5500-es tápot használok, amiről anno terjedt egy videó, amelyben írják, hogy 5 V-os ágon 6,8 V...ami egyértelműen túlfeszültség.
Az utóbbi 1,5 évben 2 vinyóm is haldoklott. Az előbbit eladtam, mert lassult és 1 éves használat szektorhiba keletkezett rajta. Odaadtam másnak. Nála működött jól.
A második vinyó pedig felpörgési problémákkal és már 3-4 szektorhibával küzd. Már ott tartok, hogy nem mindig látja már a BIOS sem!
Az a véleményem,hogy rendes 350W névleges értékű tápegység nincs 8-9 ezer forint alatt.
De egyik HKC,M-tech,LC-Power,Codegen táp sem az,kerüljön bármennyibe.
Ilyen tápoknál nem kell csodálkozni ha tönkreteszi a cuccokat.
Bár nem írtál configot,de egy FSP APN 350W már jobb lenne ennél.
HKC azért még is jobb mint egy Codegen. Az mióta mérvadó, hogy egy videóban mit lehet látni egy darab termékről? Csak mert én még nem láttam olyan terméket amiből nem volt rossz vagy pláne gyári selejt. A legmárkásabból sem.
Ha van ismerősnek tesztere nézd meg vele a tápot. Ha nincs ilyen, akkor a BIOS-ban látható az összes fő feszültség. Ha abban nem bízol, mert nem terhelés alatti, akkor biztos van olyan program ami ezeket kiteszi neked Windows alatt ablakba és ott nézheted terhelés közben.
HDD mem meghalhat magától, gagyi tápelosztótól, rossz tápcsatlakozótól, hibás adatkábeltől, halódó chipsettől, zárlatos gépháztól, stb.
HKC USP5500 és 550 W-os.
Közben utánjártam és lemezfejhibára utal csak a HD Sentinel.
Emlékszel az előzőnél is ugyanez volt, mert ott is az átmeneti szektorokat jelölte meg!
" Az mióta mérvadó, hogy egy videóban mit lehet látni egy darab termékről? "
Amióta azt a videót egy a szakmában elég elismert emberke készítette, de azt fel is ajánlotta már, hogy ha bevisztek egyet ő szívesen leméri azt.
"Ha nincs ilyen, akkor a BIOS-ban látható az összes fő feszültség. Ha abban nem bízol, mert nem terhelés alatti, akkor biztos van olyan program ami ezeket kiteszi neked Windows alatt ablakba és ott nézheted terhelés közben. "
Ezt kb ki is lehetne húzni, a szoftveres mérés nem mérvadó.
Mikori táp ez? mert most már ilyent nem igen forgalmaznak ahogy látom
5550 -es jelzésüek vannk most
nagyon roszminöségü, nagyon gyenge, és nagyon túlárazott táp
ezt mind szószerint vedd
és ne csak videokat néz hanem olvass is utána
ezt az "új" 5550 est kapni néha 12ezerért is valahol vagy még többért is
ami nevetséges ár érte!
nem pusztán a stabil feszültségek fontosak egy tápba de persze azok is nagyon
igen valószinü táp ölte meg merevlemezeket mivel sok ilyen eset van
szépen lecseréled valami elfogadhatóra és kész
ha nincs új jó tápra akkor használtan keresel szintén JÓ -t
Bocs, elírtam HKC USP5550-es táp.
Amúgy kezdek rájönni, hogy a vinyóimmal voltak szériabetegségek.
Kis utánaolvasással rájöttem, hogy a WD-k gyakori hibája a lemezfej, így a táp nem szól bele nálam!
Egy kis idő után, de leírom a tapasztalatomat!
2009-ben váltottam át 1 magos rendszerről a 2 magosra. Újonnan vettem ramot, procit, tápot, meg egy 500-as WD-t még rá 1 évre, a jelenlegi házba szerencsére befértek a cuccok.
Úgy 2 évre rá nyáron kezdtem el észre venni, hogy lassú a gép, számol még alapjáraton is.
Természetesen 60 feletti kihasználtsága volt a procinak, nem tudtam mitől. Vettem bele egy 3 magos procit, tökéletes volt. Aztán megint elkezdte ezt a lassulást, HD Sentinel meg minden ehhez hasonló jobb progik is (Drevitalize, HDD Regenerator) szektorhibát talált rajta. A vinyóra gyanakodtam, hogy meghalt és pont az 1 éves garanciából kiestem. Eladtam! Szerencsére aki megvette nem panaszkodott rá (mert még csak 1 szektorhibás volt), de le is formáztam. Elvileg a szektorok is törlődnek vagy frissülnek akkor (nem igazán tudom).
Vettem egy kisebb vinyót anyagi okok miatt. Elkezdett rajta kb. 9 hónapra rá ugyanúgy, mint az előző (lassulni, valamikor be bootolt, mitnha nem is látott volna vinyót a rendszer, csak a BIOS).
Képzelhetitek, már elegem volt, hogy minden vinyó 1 év után haldoklik. Először WD-re gyanakodtam, hogy hibás szériái vannak! mert írták itt valahol, hogy volt olyan, de később kiderült nem az volt.
Ezt a vinyót átvittem unokaöcsémhez és érdekes módon nem volt se lassulás se semmi, még szektorhiba sem már.
Mivel tényleg nem tudtam mitévő legyek, tanácsot kértem egy 20 évvel foglalkozó számtechestől, aki váltig állítótta, hogy az a videó a HKC USP5500-es tápról hamis és megbukott ([link])
Kaptam kölcsönbe egy idegentől innen egy Chieftec tápot, hogy mégis teszteljem mi a rossz a rendszerbe.
Sajnos a szektorhibák és olvasási hibák megmaradtak ezzel a táppal is. HDD Regeneratorral lefrissítettem a hibás 4 szektort és azóta gyönyörűen megy érdekes módon. A régi táppal a BioShock: Infinite UE3-as enginjének köszönhetően előre töltötte be a textúrákat és lefagyott meg-megállt percekre. Most tökéletesen fut az is.
Bízom benne, hogy ez a szar (mert mást nem lehet rá mondani), nem kúrta el az alaplapot és az alaplap nem lett hibás (erre a számteches azt mondta, nincs nagyon rá módszer a tesztelésére, mert nagyon labilis felfedezni a hibát)
Senkinek sem ajánlom azt a szenvedést, amit ezzel a hulladékkal "átéltem".
Szerintem elégetem vagy leadom a mélybe. Konkrétan nem lehúzni akarom a tápot, de eléggé meggyőző érveim vannak, de érdemes bevizsgáltatni, mert több kínt okozhat, mint vajnyi hasznot. Főleg annak, aki nem ért hozzá és egyből viszi a szervízbe, ahol ki tudja mit sóznak rá...
Igazából ennyit a HKC tápról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!