Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A AMD Athlon (tm) 64 X2 Dual...

A AMD Athlon (tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+ 3.22 GHz jónak számít?

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
a dualcore már nem különösebben
2013. márc. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mihez képest? Mire használnád?

Általánosságban manapság már nem számít jónak. Elavult, és sokat is fogyaszt, főleg a teljesítményéhez képest.

2013. márc. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt a 'fogyasztásmániát' sohasem értettem asztali gépek esetében. Ha egy Tabletről vagy notiról beszélünk világos miért lényeges, de egy asztali gépnél... Nem kell akkora teljesítményű táp, oké. Remélem az mindenki számára világos, hogy attól, hogy egy táp 400W-os vagy tegyük fel 1000W-os ugyanolyan rendszer esetében ugyanannyit fogyaszt, mert az az érték csak a maximum terhelhetőséget jelenti. Egyedüli érv kisebb teljesítményű táp vásárlása mellett az alacsonyabb ára.


Válasz:

Jónak számít még mindig, le merem fogadni ha monitorozod a %-os terhelést nagyon ritkán éri el a 100%-ot.. Nekem egy Phenom2 X2 550-em van, 3,2GHz-en kotyog, sikerült négymagosítani úgyhogy tök klafa. Már idén lesz 3éves de még 100-on pörögni SOSE! láttam. Talán néha a cache, a gyorsítótár bizonyulhat kevésnek, de inkább a merevlemezem elérése lassú. Tehát szerintem itt a 6-8magos, 100ezres procik egy átlag júzernek parasztvakítás. Szerverbe persze, hogy az kell, de játékokra bőven elég még egy ilyen proci, általában úgy is a videokártya-RAM kombó miatt szokott akadozni egy gém.

2013. máj. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!