Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért szól rosszabbul a...

Miért szól rosszabbul a gépemen a hang?

Figyelt kérdés
Van egy mp3-am, elég jó. A gépem mellett meg egy szintén elég jó hangfalszett, úgyhogy ha gépen hallgatok zenét, automat "hangosban" megy. Ma valamiért fülhallgatón esett jobban hallgatni, és észrevettem, hogy sokkal-sokkal szarabbul szól a gépemre dugva ugyanazzal a fülhallgatóval a zene (ugyanaz a szám!), mint az mp3-ammal használva. Létezik ilyen? Elvileg nem a gépnek kéne még jobban szólnia? És nem is egy selejt gép. Lehet ezzel csinálni valamit?

2013. márc. 5. 00:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Sztem a fülessel van a baj, vagy a gép jack-jével.
2013. márc. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Biztos nem a füles, pont most cserélgetem, hol az mp3-ba, hol a gépbe dugom át és még mindig sokkal jobban szól, amikor az mp3-ban van. A gép jackje se valószínű, mert a hangfal is ugyanoda megy, és az hibátlanul szól.
2013. márc. 5. 01:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom mi lehet a probléma, egyébként nálam is van egy hasonló furcs jelenség: ha a fülesemet a telóba dugom hibátlanul megy, ha a gépbe ott nem megy normálisan csak ha megmozgatom a jacknél a kábelt de a külsô hangfal gépbe dugva szintén hibátlan. Nálad is ez van? Mert ha igen sajnos nem tom mivan, de mivel ez engem is idegesít elôbb utóbb megkérdem a kocka haveromat.
2013. márc. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Válaszoló: neked kontaktos a jacked.

Kérdező: neked meg nincsenek az equalézerek beállítva (vagy csúnyán el vannak állítva). Pár órát el lehet játszani velük.

2013. márc. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nemnem, a hang minősége szarabb. Szóval nem recseg, nem a kábel törik, szóval nem külső recsegések vannak, hanem kevesebb "kakaó" jön a gépből, nem tudom jobban körülírni. Az mp3-ban jobb a basszus, gazdagabban szól az egész (ehhez hozzájön, hogy tényleg nem rossz az az mp3, meg a füles is egy agybadugós Sony), de esküszöm, gépre dugva olyan szegényesen szól. Érthetetlen... Ha jutottál valamire, írd meg!
2013. márc. 5. 01:18
 6/7 A kérdező kommentje:

Előző: az lehet... köszi! viszont egyrészt nem találom (csak ilyen nagyon buta jobb-bal elosztós beállításokat), másrészt létezik az, hogy egy mp3-ban jobban eltalálják az alap eq-t?:D Mert ott se nyúltam bele, de itt a gépen se, mindkettő alapon megy.

Na mindegy, szóval hol lehet beállítani? Régebbről emlékszem hogy megtaláltam már, de most semmi, csak ez a fülhallgató-mikrofon dolog, zölden világít ha szól, meg jobb-bal, de semmi több.

2013. márc. 5. 01:28
 7/7 Osynho ***** válasza:

Egy jó hangcucc alap EQ beállítások mellett is jól szól.


Gondolom alaplapi a hangkártyád, így már meg is van a rossz hang oka. :)

2013. márc. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!