Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem lehet videokártyát...

Miért nem lehet videokártyát rakni a gépembe?

Figyelt kérdés

Van egy

HP Compaq dc7100 Convertible Minitower PC gépem,és rakni akartam bele egy pci-e videókártyát,de nem akarja elindítani.Azt gondoltam a kártya rosz,kerestem egy másik cuccot,azt se indította el.(egy dvi kimenet kártyát)Hogy lehetne megoldani?A biosban nem lehet beállítani.


2013. márc. 4. 19:34
 1/4 Komplikato ***** válasza:

Több chipsettel is készült a gép, én i915G és i945G chipsettel találtam, mindkettőn TELJES ÉRTÉKŰ 16x-os PCI-E van, így ha le van tiltva integrált kártya és fent van a chipset driver, akkor tökéletesen mennie kell mindnek. Ez alól kivétel lehet ha nem bírja el a táp, vagy olyan modern kártyát teszel bele amin nincs külön táp, de a régi PCI-E nem ad neki elég tápot. Ilyet mondjuk még nem láttam.


Ha i945GZ, i945GC chipset lenne benne, akkor lehetne izgulni, mert sok PCI-E2.x kártya nem működik velük, ezeket fel se lehet instalálni.

2013. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Komplikato ***** válasza:
Mennyire biztos, hogy nem indult el? Csak azért kérdezem, mert a legtöbb PCI-E kártyán megfordították az első és második kimenetet és sok kártyán a sima D-Sub csatlakozó másodlagos kimenet, ha oda van kötve a kártya akkor bebootolásig nem ad képet sokszor, de ott is csak ha telepítve van a drivere ...
2013. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

egy 8600 gt

Hát nem lehet sehol letiltani az alaplapit...

2013. márc. 4. 20:57
 4/4 Komplikato ***** válasza:

Pedig a leírásában benne van a gépnek, hogy támogat több monitort is ha PCI-E és PCI kártyával bővítik. Valamint találtam gyári upgrade kártyát egy X300 személyében hozzá.

Biztos elbírja a táp a 8600GT-t? Mondom meg kéne próbálni a másik kimeneten is, persze ahhoz kell DVI átalakító ...

BIOS-ban azt se lehet állítani mi az elsődleges megjelenítő? Szokott lenni ilyen, hogy Integrated, PEG (PCI-Express) és PCI, illetve néga méf PCI-E 1x külön.

2013. márc. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!