Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ehhez a megjelenítőhöz nem...

Zozo0929 kérdése:

Ehhez a megjelenítőhöz nem csatlakozik gpu. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Ez lenne a problémám ezt írja ki nekem a vga drivere ha be akarok benne állítani valamit.

Az egész úgy kezdődött hogy 1x ki lett sütve a kártya mert csíkozódott. Azután ment majdnem fél évig.Most játék alatt egyszer csak összeugrott a kép(nem volt 100%-on terhelve 64 fokon üzemelt a kártya egy progival folyamatosan néztem minden játék alatt)

Amikor újraindítottam beadta rendesen a rendszert. Először azt hittem hogy játékhiba. Pár perc elteltével visszaléptem ugyan abba a játékba és megint ez történt kb 1 perc elteltével annyi különbséggel hogy most nem ugrott össze a kép csak lefagyott a gép.

Mikor újraindult már úgy töltötte be a rendszert hogy nem vette figyelembe hogy van rajta driver tehát 640/480 60 hz.

Újratelepítés nem segít vga drivert is kerestem újat az sem jó más gépben is ezt produkálja.

Van úgy hogy a rendszert sem tölti be ha felrakok egy hozzá illő drivert.

9800gx2-ről lenne szó ami 2 magos

A sütés után úgy használtam hogy az egyik magot letiltottam mert még így is bőven elég volt mindenhez.

600 wattos noname tápot használok hozzá egy intel 29 ghzs dualos proci g860-as széria ha jól emlékszem meg egy asrock alaplap 2 vinyóés 1 dvd+ 2 ventillátor a szellőzés miatt.

Alaplapi vgan vagyok jelenleg azzal tökéletesen működik minden úgyhogy az alaplap tuti jó. A foglalatban kipróbáltam egy másik kártyát azzal ment rendesen.

Mi lehet a probléma?

kártya=kuka vagy menthető?



2013. márc. 3. 15:00
 1/3 anonim válasza:
Nekem is hasonló, konkrétan ugyanaz a problémám. Szerintem ez e világnagyságrendű összeesküvés része. Ha valiki tud válaszolni annak én is örülni fogok.
2013. márc. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szeva, úgytűnik hogy az nvidia rendesen elbaszta a 9800GX2 sorozatát.

Szerintem neked is haldoklik az egyik GPU a kettő közül..Nekem is van egy Asus GX2 de nekem az első játék alatti kifagyása után nem is adott a képernyőnek többet jelt soha , csak jópár újrainditás után.

Javaslom hogy nézd meg a két gpu-t a GPU-Z programmal és nézd meg hogy mindkét magnak rendes paramétereket ire ki mert nekem pl azt irta az első GPU nak hogy 4GB memória van vele meg még jópár hülyeséget kiirt....

Ha ezt megcsinálod legalább tudod hogy melyikkel van gond.

Amúgy irtad hogy megsütötted már a kártyát.. Érdekelne meddig sütötted és hány fokon .. sok helyen mondják hogy 10 percig 200 fokon kell tartani . Te meddig sütötted?-és esetleg gondoltále arra hogy ha mégegyszer megsütöd akkor helyre jönne-e?-Ezeket azért kérdem mert én még nem sütöttem meg ..

Várom a válaszod!

Szeva

2013. márc. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

10 percig sütöttem 150-200 fok között de inkább 150-hez volt közelebb leszedtem róla minden mozdíthatót a két szélére raktam 2 réteg sebkendőt azt legumiztam majd 2 réteg alufóliát.

Ennyi a történet

Lényegében a kártya nem forrósodott fel mert a szélét megfogtam amint kivettem és nem éreztem semmit de mielőtt visszarakod a gépbe várj legalább 1 órát

én küszködtem a csavarokkal úgy hogy másodjára úgy csináltam hogy fél óra pihi aztán fél óra alatt sikerült összerakni :D

2013. márc. 20. 15:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!