Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali PC, Alsó vagy Felső...

Asztali PC, Alsó vagy Felső tápos ház a jobb?

Figyelt kérdés

melyik a jobb és miért?


ipon.hu-ról ajánlanátok nekem(max 12.000ft értékben) házakat amihez adnak legalább egy ventit,jó a kábelelvezetése,a hűzése(az árhoz képest),és megvan minden csatlakozó


-utólag is vehetek hozzá még hűtőventiket?



2013. márc. 3. 13:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Erre tudok mondani egy példát. nekem egy HKC USP5580-as tápom volt és egy felsőtápos régebbi típusú sajnos most nem jut eszembe a ház márkája. de mindegy is.

tehát a jelenlegi konfiggal amiben egy Phenom x4 955BE található akkoriban még egy HD5570 VGA volt benne. eddik oké is volt de sajnos a VGA bekrepált így vettem bele egy HD4890-et amit mai napig használok. Köztudott hogy nem éppen egy tápbarát kártya a maga 197W-os fogyasztásával :)

Tehát a lényeg annyi hogy játék alatt úgy fölnyomta a táp hőmérsékletét hogy érezni lehetett a szagát. (nem égett szagra gondolok hanem arra a jól ismert műanyag szagra) ami a hő hatására kezdett érezhető lenni.

ez után vettem egy M-tech alsótápos házat (mai napig azt használom nálam az asztalon van) kb 20 fokkal lett hidegebb a táp nem mértem csak saccolok. de még így is meleg levegőt fújt. most egy FSP Hexa 500-at használok ami még ezzel a konfiggal is jég hideg. de a felső ventillátor így is forró levegőt fúj a CPU-nak köszönhetően. Így én tapasztalatból írtam hogy a mai konfigokhoz főleg aki játékra használja az messziről kerülje el a felsőtápos házakat. főként azért mert a kondenzátorok elég nehezen viselik a magas hőmérsékletet.

2013. márc. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Bocsi HD5770 volt elírtam :)
2013. márc. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Még annyit mondanék hogy nem muszáj a szőnyegre tenned. ennek se valami magas a talpa de szerintem ha aláraknál egy bűtorlapot vagy PVC-t vagy valamit akkor nem lenne semmi gond. és még barkácsolnod sem kell :)
2013. márc. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Nekem felső tápos gépem van. én azt csináltam, hogy a tép alá felraktam egy ventit, ami kiszívja a processzor hőjének legalább a felét. Én amondó vagyok, hogy a gépben a tápegység fűt a legjobban(nemhiába van 12cm ventilátor benne a proci 8cm-esével szemben). Szóval a saját hője előbb megfőzi, mint a processzor. XD

Amennyiben a processzort nem gyári értéken, hanem magasabb teljesítményre "felhekkelve" használod, vegyél hozzá olyan hűtőt, ami nem a panelen fekszik, hanem függőlegesen áll. Ezáltal a ventilátor nem mindenfelé, hanem hátrafelé, a gép dobozának a szellőzőrácsa felé fúj. kis kreativitással műanyag lemezből készíthetünk légterelőt is a hűtő és a rács közé, hogy a venti az összes hőt kifelé fújja.

2016. nov. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A 80+-os tápok egyáltalán nem fűtenek, Mivel a felvett teljesítmény kevesebb mint 20%-a megy csak pocsékba. Ami annyit jelent hogy egy 600W-os táp tegyük fel 10%-nál alacsonyabb hőveszteséggel dolgozik.

igazából ezek a tápok egyáltawlán nem termelnek hőt. Vagy csak annyira minimálisat hogy az alacsaony fordulatú ventillátor által elszívott hő nem is érződik.

És nem azért tesznek nagyméretű ventillátort sem a házba sem a tápba mert az mnelegszik, hanem azért mert az okosok rájöttek arra hogy ugyan az a teljesítmény és légáramlás, vagy épp nagyobb elérhető úgy hogy alacsonby fordulatú de nagyobb ventillátort szerelnek a gépekbe, és így a hangja sem olyan mint egy porszívóé :)

2016. nov. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

14. vagyok


B*szki tényleg :D

2016. dec. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!