Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez alaplap hibára utalhat?...

Ez alaplap hibára utalhat? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Laptop:

Használat közben egyszer csak tele lett a kép sűrű függőleges csíkokkal és nem csinált tovább semmit.


Reset után - és azóta is - csak annyit csinál bekapcsolás után, hogy felpörög a HDD, hallani, hogy a fej mozog erre-arra egy kicsit, de aztán csak a pörgés hang marad, a hűtő ventilátor nem pörög fel, illetve a processzor "csöve" érzem, hogy elkezd melegedni. Benéztem az alaplaphoz, onnan tudom.

Ezen kívül a monitor sötét marad, még a háttér "neon" sem gyújt be, illetve a "Num lock/Scroll lock stb..." sem "villogtatható", csak a bekapcsolás led világít.


2013. febr. 27. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
hátét neon? nem értem van bent neon cső a pc be?
2013. febr. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Integrált a videokártyád?A procin ha melegszik a cső normális bár függ milyen hütö van rajt.Egyébként ha "melegszik" az jót jelent a proci mükszik legalább.
2013. febr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem integrált a video, mert csak a memóriát és a wifi -t látom külön egységnek.
2013. febr. 27. 11:41
 4/6 anti paladin ***** válasza:

Alaplapra tippelnék. Ha csak a neont árammal ellátó inverter halt volna meg, nem kaptál volna ilyen képhibát. Esetleg még memória lehet, ennek kicsi a valószínűsége. Memória kivesz, kicsit megpucol és vissza.

Szervízbe vele, enneél többet nem tehetsz.

2013. febr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És a tápegységre gondoltatok? vagy valoban behalt a neon invertere a kérdés az hogy 12v vagy 5 voltos a tápbemenetele?

mármit a neonnak!

2013. febr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anti paladin ***** válasza:
Ha inverter hiba, akkor nem csíkozódik a kép, hanem elszineződik és/vagy elsötétül. Elvégre az csak áramot ad a neonnak, ami nem csíkokban fog elsötétülni.
2013. febr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!