Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet az alaplapi...

Hogyan lehet az alaplapi integrált videokártyát letiltani a BIOS-ban?

Figyelt kérdés

AsRock P4v88 alaplapról van szó, AMI BIOSsal és az alaplapi helyett egy ATI HD 3450-est szeretnénk működésre bírni.

De hiába töltöm le a különféle meghajtóprogramokat XP alá, változatlanul az alaplapit használja...A BIOS-ban AGP Aperture Size-ban lehet változtatni a méretét, azonban off lehetőség ott nincs. A monitor kábele értelemszerűen a HD3450-eshez van bedugva.



2013. febr. 25. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Pedig ott lesz a letiltása a BIOS-ban. Pontosabban leírva : ADVANCED fül alatt található a PRIMARY GRAPHICS ADAPTER. Ezt PCI-ről állítsd át AGP-re majd az F10-gombbal mentsd el a beállítást.
2013. febr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megtaláltam az Advanced fülnél Primary Graphic Adaptert, eleve AGP-re állítva...így nincs miért változtatnom rajta. Valami egyéb ötlet ??
2013. febr. 25. 19:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy pillanat! Letöltöttem az ASROCK P4V88 alaplap kézikönyvét és meglepődve tapasztaltam , hogy nincsen rajta integrált videokártya. Megnéztem a P4V88-M és a P4V88+ alaplapokat is. Azokon sincsen VGA integrálva. Biztosan jól írtad le az alaplapod típusszámát?


[link]

2013. febr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Everest-tel olvastattam el (P4V88+), mert épp nem volt kedvem szétszedni és megnézni...a BIOS-ban egészen 256 MB-ig lehet állítani a VGA méretét, a telepíteni kívánt kártya pedig ATI HD3450 512 MB-os, ez biztos, mert saját szememmel olvastam le róla tegnapelőtt. A gépen windows 7 volt eredetileg, de olyan lassú volt vele, hogy jobban láttuk letörölni és xp-t telepíteni...csakhogy ezen rendszer alatt nagy gondok vannak ezen ATI-s kártya telepítésével...mások is belefutottak a problémába...de a teljes megoldást nem találtam fenn a neten, bár csak magyarul és angolul kerestem.
2013. febr. 25. 21:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kapd le a ház oldalát és lesd meg , hogy mi van az alaplapodra ráírva. Everest ekkorát tévedne?


Így néz ki a P4V88+ alaplap oldalnézetből. Nincs rajta integrált VGA kimenet :-(


[link]

2013. febr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Alex Fly ***** válasza:
Az eddigi integrált VGA-s alaplapjaimnál a videomemória méretét "AUTO"-ra állítva ha van másik vezérlő és csak oda dugtam monitort, akkor automatikusan letiltotta az integrált vezérlőt. Értelemszerűen a primary adaptert PCI-expressre érdemes állítani...
2013. febr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igy van Alex Fly. De nézd meg te is jobban ezt az AsRock P4v88 alaplapot. Nincs benne integrált videokártya, nincs rajta integrált videokimenet. Van rajta 2 db.PS2 csatlakozó , 1 soros port, 1 párhuzamos port , 6 USB , 1 LAN , hang ki és bemenetek. Az alaplapon 1 AGP és 5 PCI sín található, a BIOS-ában is csak ezen csatolófelületek választhatók a videokártya kimenet szempontjából. Alaplapi integrált videokártyát nem tartalmaz ez az alaplap.
2013. febr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alex Fly ***** válasza:
A kérdező szerint van alaplapi VGA-ja. Akkor ezexerint nem az általa megadott típusú a deszka -de az eljárás szerintem akkor is ez lehet...
2013. febr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Így van, hasonló lenne az eljárás. Épp ezért szeretném ha pontosan tudnánk az alaplap típusát, így már le lehet tölteni hozzá egy kézikönyvet .pdf-ben és ott megtalálható melyik menüpont alatt lehet az átállítást elvégezni.
2013. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tegnap sikerült belenéznem a gépbe...azoknak van igazuk, akik azt válaszolták hogy nincs integrált videókártya. Teszek fel egy másik kérdést az alaplappal kapcsolatban.
2013. febr. 28. 22:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!