Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A dvd író/olvasó az általam...

A dvd író/olvasó az általam írt lemezeket tökéletesen kiírja, de nem olvassa be. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

A legelső lemezt mikor felírtam vele, akkor még jó volt. Be is olvasta. Nem tudom melyik Nero verzió volt, de az azt követő lemezre amit ráírtam, mindegy hogy zene, dokumentum egyiket sem olvassa vissza. A lemezt beolvastam egy másik számítógépen, minden adat rajta van, hibátlan.

Próbáltam többmenetes lemezként, egyszer írható lemezként, sebességváltoztatásokkal, különböző nero verziókkal, tehát már mindent kipróbáltam, amit ugye tudtam. A lemez behelyezése utána a sajátgépben annyit lehet látni hogy cd-meghajtó, 0 bájt a mérete, és mindenáron írna rá fájlokat. Van olyan régebbi dvd ami szintén -R-es és azt beolvassa, egy másikat már nem. Volt már valakinek hasonló problémája, vagy egyedül lennék ezzel? Esetleg valami beállítás probléma? Tényleg nincs semmi ötletem..



#DVD olvasó #DVD író #olvasási gond
2013. febr. 24. 20:07
 1/3 Lajos54 ***** válasza:
Jó eséllyel döglődik az íród. Az, hogy (még) hibátlanul ír, nem jelenti azt, hogy egyszercsak nem fog teljesen behalni. Esetleg tisztító-lemezzel próbálkozhatsz, vagy egyszerű sűrített levegős takarítással. Szervízbe vinni nem érdemes, mert vagy nem tudják megjavítani, vagy olyan sokba kerül, hogy érdemesebb egy újat venni. Nem tudom, milyen életkorú az író, de az nem is jelent sokat, mert balszerencsés esetben hamar elromolhat. Legfeljebb akkor ott a garancia...
2013. febr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem olyan egy másfél év körül van. Azért is bíztam benne, hogy nem lesz ez lesz a gond. Mondjuk távolról nehéz is rá mást mondani, az is benne van a pakliban hogy hamarosan el fog romlani. Bár nem tudom mi változott egy hét alatt, mert akkor még tökéletesen olvasott, nekem meg már csak egy lemezt sikerült vele kiírnom, amit vissza is olvasott. Szerinted egy rendszervisszaállítás segíthet rajta?
2013. febr. 25. 19:38
 3/3 Lajos54 ***** válasza:
Nem nagyon hinném. Ez inkább hardverhibára utaló jel, nem szoftveres. Nekem volt olyan íróm, ami -egyik pillanatról a másikra- nem tudta végig olvasni a lemezeket, csak mintegy az első kétharmadig. Írásnál viszont nem volt vele semmi baj, egy darabig. Aztán később már írni is csak a lemez feléig volt hajlandó. A szervízben azt mondták (ismerős, akit csak megkérdeztem, mi a véleménye), ne is vigyem be, mert 8000 Ft az óradíjuk, annál olcsóbban vehetek újat.
2013. febr. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!