Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a gépnek?

Mi lehet a baja a gépnek?

Figyelt kérdés
Nem indul el se a táp se a proci hűtőventilátora, de az alaplapon van egy zöld kis led ami világit, amiből arra következtetek, hogy áramot elvégre kap az alaplap. Egy másik gépet elővettem amibe, ment a hűtőventi és azzal megpróbáltam a led kijelzős gépet elindítani ami nem jött össze, és led kijelzős gép tápjával meg a másik gépet ami szintén nem jött össze. Ledes gépből kivettem a videó, memória kártyát winyót és beszereltem a másik gépbe, táppal együtt ami benne volt. Megdöbbenésemre nem idult el a gép! Mi lehet a gond?

2013. febr. 23. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ugy nevezik hogy hozzá nem értés :)
2013. febr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért te ezt értetted?
2013. febr. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

A kérdést NEM nagyon tudom értelmezni de a hiba forrását igen azt le is írtam


Tehát van valami ami nincs és volt valami ami volt de most ez sincs meg az sincs

érted?

2013. febr. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben a tápegység feszültségeit kellene ellenőrizned. Ehhez szükséged lenne egy multiméterre és pontosan tudnod kell milyen ATX csatlakozót használ a tápod.


A mellékelt példán pl 15-16os tüskék összekötése után tudsz üresjárási feszültséget mérni. ( Én is így ellenőriztem le a saját tápjaim ). Feltételezve, hogy magadtól erre nem jöttél rá, azt gondolom, hogy nem vagy jártas a témában és jobb lenne ha nem próbálnád meg méregetni.

[link]


Ha a tápegység jó akkor lehet, hogy az alaplap adta meg magát. Nekem is volt olyan, hogy minden forgott, de pár kondi már púposodott és gyakorlatilag kuka volt az alaplap.

2013. febr. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Dehogy úgy kell. Fogni kell két drótot és le kell bontani a szigetelést. Mivel valószínűleg a táp nem ad le elég áramot, ezért a két drót egyik végét az alaplapi kiegészítő tápcsatlakozóba kell dugni, a másik végét, pedig a konnektorba. Vigyázz, ha gumipapucsot viselsz, előtte vedd le, mert áramütést szenvedhetsz!!!
2013. febr. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már eleve a táp se indul el, amikor bekapcsolom. Ez mitől lehet?
2013. febr. 24. 07:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Elromlott :)

A táp le ellenőrzésére adtak egy tipet azt kivitelezted?

2013. febr. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem, mivel annyira nem akarok belebonyolódni. Nem akarok az árammal játszani, mert félek, hogy megrázom és tönkre megy a villanyóra :D
2013. febr. 24. 08:52
 9/11 anonim ***** válasza:
vicces vagy
2013. febr. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia!Nem vagyok egy nagy villanyász,de szerintem is táp probléma lesz.Szerezz be egy másik tápot,vagy kérj kölcsön egyet,és teszteld le azzal.10 000 Ft körül már kapsz normális tápot.
2013. febr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!