Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ati 6470M videókártyám van,...

Ati 6470M videókártyám van, hogy tudnám megcisnálni azt hogy 3D-sbe be tudjam állítani?

Figyelt kérdés
valami program vagy driver amivel ezt be lehet állítani

2013. febr. 23. 15:38
1 2
 1/11 Komplikato ***** válasza:

Szerintem ami ehhez kell, az AMD oldalán megfelelő helyen linkelve van. Úgy emlékszem egy egyébként fizetős program az erre képes Radeon HD kártyához ingyen tölthető. Persze nem ártana vagy aktív vagy passzív szemüveges 3D kijelző (vagy szemüveg nélküli, de azok borzasztóak), de ezek hiányában a nevezett szoftver képes anaglyph szemüveg fajtákkal együttműködve hagyományos megjelenítőkkel is menni.

Ha simán videóhoz kell, akkor szvsz még külön szoftver sem kell, csak 3D lejátszást támogató player, mint PowerDVD.

2013. febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
szemüveg az van, én kerestem az oldalon de nem találtam hogy hol kell letölteni :S
2013. febr. 23. 16:03
 3/11 anonim ***** válasza:

ha a videó kártyádhoz adtzak szemüveget is, akkor a 3D telepítő lemezt is hozzá kellett volna adni, mint az nVidia 3D kártyáknál szokták. Egyébként erről beszélek: [link]


A videó vezérlő a hozzá tartozó szemüveggel és a vezérlő programmal együtt kb. 30-50ezer forintba kerül.


Ezen kívül csak egy közönséges 120 Hz-es működésre képes monitor kell hozzá és már is láthatod a 3D-t.

2013. febr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem adtak hozzá, hanem adtak egyet,hogy próbáljam ki. Ezért írtam ki a kérdést, konkrétan az én kártyámhoz....
2013. febr. 24. 23:18
 5/11 anonim ***** válasza:

Értem.

Attól tartok, hogy ez a kártya nem a két szemes térhatást adja, hanem a vektoros grafikájú játékok elemeit tudja gyorsan kiszámítani. A 3D ennél nem mélység érzetet ad, hanem a tárgyakat úgy jeleníti meg, mintha egy szemmel néznéd a valóságot. Vagyis mindkét szemmel ugyanazt látod, ha csak nem teszel a gépbe egy olyan videó kártyát amit írtam, vagy ha nem veszel egy passzív 3D monitort.


Egyébként szemüveges 3D-re alkalmas megjelenítőn, ill. arra alkalmas videó kártyával, (amihez szemüveget adnak), azzal az ilyen vektoros 3D játékok képesek térhatást létre hozni.


Ahogy látom a neten amit írnak az Ati6470M -ről, ez nem alkalmas a mélység és kiemelkedés két szemes 3D-jének a megjelenítésére.



Az a szemüveg amit próbára adtak hozzá, az aktív szemüveg?

Csak azért kérdezem, ha netán én tévednék és elnéztem valamit, akkor ez is mond infót arról, hogy egyáltalán van-e egy szikrányi esélyed a szemüveggel.


Egyik az, ha a kártyáról feltételeznénk, hogy nem csak a grafikus vektoros 3D megjelenítést tudja hanem a térhatású 3D-t is, és egy hagyományos monitoron nézed, ami nem 3D-re készült, akkor a szemüvegnek aktív rendszerűnek kell lenni. Az annyit jelent, hogy valamilyen áramforrásnak (elemnek) kell benne lenni, vagy vezetékkel csatlakozik a szemüveg a videó kártyához. A szemüvegnek szinkronban kell működnie a videó vezérlővel, tehát a kapcsolat elengedhetetlen.


Ezzel szemben ha egy sima passzív szemüveget adtak próbálni, akkor eleve kizárt, hogy egy hagyományos (nem 3D-re készült) monitoron lehetne használni.


Egyébként a neten nem találom nyomát annak, hogy ez a kártya alkalmas lenne a mélységet és kiemelkedés hatást megjelenítő 3D működtetésére.

2013. febr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ami nekem van az csak egy sima 3D szemüveg, csak úgy kölcsönkértem hátha betudom állítani a laptopomon a 3D-t
2013. febr. 28. 14:30
 7/11 anonim ***** válasza:

Az működhetne, ha a laptop képernyőjét 3D megjelenítéshez gyártották volna. Ezek a passzív 3D megjelenítők úgy működnek, hogy a képernyőn az egymás utáni képernyő sorok előtt van egy körpolarizációs szűrő sáv, aminek meghatározott polarizációs iránya van. A következő képernyő sor előtt ellentétes irányú szűrő sáv található.

Ezek váltakoznak végig az egész képernyőn fentről lefelé.


A szemüveg is ilyen szűrőkből áll. Ott az egyik szem előtt egyik irányú szűrő található és a másik előtt ellenkező irányú van. Ezáltal egyik szemmel 1,3,5,7. kép sort látod és a másikkal a 2,4,6,8. sor látszik.


Vagyis mindegyik szembe a neki szánt képernyő sorokban lévő információk társulnak.


Arról egy program gondoskodik, hogy melyik képernyő sorba mit küldjön el a sz.gép. Kb így működik a 3D.

Viszont ehhez a számítógép képernyőjének a szemüveghez kell készülnie, hogy együtt tudjanak működni.

A számítógépen lévő 3D vezérlő programnak is ezt a képernyő-szemüveg komplexumot kell támogatni, ahhoz, hogy létre jöhessen a térhatás.


Létezik egészen más 3D rendszer is, amihez más fajta szemüveg tartozik. Ezt nevezik aktív 3D rendszernek.

Ahhoz nem kell speciális képernyő, viszont a szemüvegnek elektronikusnak kel lennie és a vezérlő szoftvernek is az aktív rendszert kell támogatnia, különben nem jöhet létre a térhatás.

2013. márc. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
akkor magyarra fordítva cseszhetem, és nemtudom beállítani 3D-re, kösszi a segítséget :)
2013. márc. 1. 14:51
 9/11 anonim ***** válasza:

Jól vontad le a következtetést.


Írhattam volna így röviden is, de akkor még mindig nem tudod, hogy miért, pedig szerintem annál nincs jobb dolog, mint amikor nem csak elhisszük, hanem magunk is megértjük a dolgok okát.

2013. márc. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nemrossz meglátás, köszönöm a segítséged :)
2013. márc. 3. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!