Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tehettem valami kárt az...

Tehettem valami kárt az alaplapban?

Figyelt kérdés

Éppen szereltem ki a procit, a gyári hűtő teljesen ráragadt, és úgy sikerült kivenni hogy hűtővel együtt jött a proci is.

A lábacskák teljesen épek, de tehettem valami kárt az alaplapban?


2013. febr. 18. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem. Rakd össze és kiderül!
2013. febr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. :)


De legközelebb ne húzd,hanem mozgasd jobbra-balra a hűtőt,és úgy biztosan nem tehetsz kárt semmiben.

2013. febr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekesen történhetett.

Amikor a hűtőt levetted, hogyan jött ki a processzor? Elméletileg a processzor külön rögzítve van, és azt csak a ventilátor levétele után tudod feloldani.

[link]


"A processzor behelyezésénél csak egy dologra kell figyelni: a CPU két szélén található egy-egy bevágás, ezek a bevágások a processzorfoglalatba illeszkednek, így fordítva még véletlenül sem tudjuk betenni a CPU-t a helyére, maximum, ha nagyon erősek vagyunk. A processzor beillesztése után a foglalat fedelének lehajtása van hátra, majd ez után a rögzítő füllel le kell zárni a foglalatot, ami szintén egy egyszerű mozzanat.

A processzor rögzítése után a CPU hűtő következik."

2013. febr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 lambo96 ***** válasza:

3. Az állításod nem teljesen pontos.

Mert pl. van ez a foglalat [link] ez nincs úgy lefogatva, mint amit linkeltél. Egyszer egy ilyen foglalatból én is kiszedtem a hűtővel együtt a procit. Szerencsére semmi baja nem lett.

2013. febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4-es válaszoló.

Igazad van, de ha megnézed az általad linkelt fotót annak is van a jobb oldalán egy ezüst színű kar. Az szolgál a lefogatásra.

CPU kivétel előtt fel kell hajtani. Ha kicsi a hűtőventilátorod akkor még sikerülhet is, de ha nem akkor nem fog összejönni a dolog.

2013. febr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lambo96 ***** válasza:
Minden esetre nekem összejött, hogy egy intel hűtővel együtt kiszedtem :D Egyébként nagy erő kell hozzá, nem jön olyan könnyen.
2013. febr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
azért sikerülhet kihúzni, mert ebbem a 478-as foglalatban lezáráskor semmi nem tartja a procit, csak a lábakat befogó kis rézlemez a foglalaton belül, és abból könnyedén kicsúszik, ha 1db-ot nézünk, és magát a procit lezárt állapotban azért nehéz kivenni, mert ugyebár sok kicsi sokra megy! :-)
2013. febr. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!