Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha SLI -be kötök két videókárt...

Shadow087 kérdése:

Ha SLI -be kötök két videókártyát, akkor azok teljesítménye összeadódik?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert én is ezt szeretném csinálni, de olvasok róla jókat, és kevésbé jókat egyaránt. :) Van valakinek ezzel a dologgal kapcsolatban tapasztalata?

2013. febr. 16. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem egyenesen arányosan, inkább 2 kártya ér kb. 1,5-et teljesítménybe. A vram nem adódik össze, teehát kell a 2*2 giga. Jobban jársz egy komolyabb kártyával, mint 2 gyengébbel, mert az SLI elég problémás dolog arról nem is beszélve, hogy jó pár játék nem támogatja és a fogyasztás se lesz kevés.
2013. febr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :) Ezt szerettem volna tudni.
2013. febr. 16. 18:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha két kártyát összekötsz, akár SLI-be, akár Crossfire-be ( ez utóbbi radeonoknál van ), akkor olyan 80%-kal emelkedik meg átlagban a sebesség játékoknál. Van ahol többel, van ahol kevesebbel. De csak azonos GPU-val rendelkező kártyát lehet összekötni. pl: két GTX660-t összeköthetsz. De egy GTX660-t egy GTX460-nal már nem. Érdemes azonos memóriájú kártyákat összekötni, mert a memória nem adódik össze. Pl: 2x2GB-os kártyát. Remélem segítettem.
2013. febr. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Egyébként két 8800 GTX -et szeretnék összekötni. :) De még meglátom.
2013. febr. 22. 17:30
 5/8 anonim ***** válasza:
2db. 8800GTX :) Régi álmom volt egyet is birtokolni abból a kártyából. Csak az a baj, hogy nem a legújabb kártya és már a driverek nem optimalizáltak ehhez a grafikus processzorhoz. Szerintem ne köss össze kettőt, viszonylag olcsón ( kb. 30 ezer Ft ) már 2db. 8800GTX-nél erősebb kártyát tudsz vásárolni, persze van egy feelingje az SLI-nek, de ebben az esetben már nem érdemes.
2013. febr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :) Valószínűleg majd konfigot fogok cserélni. :) Viszont lenne egy kérdésem felétek, ha esetleg tudtok válaszolni rá. Ha nekem van egy 500 GB vinyóm, és ugye meg van osztva. 250+250 formájában. :) Tehát most ugye Windows XP fut kivételesen a gépemen, de szeretnék Win7, vagy Win8-at frissíteni. Ha én feltelepítem a Win7 op. rendszert a gépemre, akkor a másik meghajtó részt is fel fogja ismerni?? Ez azért lenne fontos, mert sok fontos adatom van a megosztott meghajtón. :)
2013. febr. 24. 14:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, fel fogja ismerni. Úgy érdemes telepíteni a Win 7-et, meg minden más oprendszert, hogy a rendszer meghajtót formatálod a másikat pedig meghagyod úgy ahogy van. Aztán minden adat elérhető marad és az új oprendszerrel fogod tudni kezelni őket.
2013. febr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Már sikerült megoldani. :)
2013. febr. 28. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!