Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudom ennek a routernek...

Hogy tudom ennek a routernek TP-LINK WR1043ND beállítani h IP címeket osszon ki?

Figyelt kérdés
2013. febr. 15. 07:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Gépenként fix IP címet, vagy dinamikusan?
2013. febr. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem arra kellene h oda haza rátudjak csatlakozni erre a hálózatra és azt mondták h úgy állítsam be h osszon ki IP-t...
2013. febr. 15. 07:59
 3/7 anonim ***** válasza:
2013. febr. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha belépsz a router kezelő felületére, akkor ott a DHCP fülön a "DHCP Server"-t "Enable" állásba állítod.

Így az alatta látható IP cím tartományban automatikusan kiosztja az IP címeket a csatlakoztatott készülékeknek.


[link]

2013. febr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

K.: a problémád szerintem két részből áll (én is megküzdöttem vele).

A.) A hálózatban lévő gépek IP-je elmászhat.

B.) A hálózat külső WAN IP-je változhat.

Az A problémára több megoldás is létezik. A legjobb, ha a routeren összerendeled a MAC címeket az IP címekkel, így a kérdéses gépek, mindig ugyan azt az IP-t fogják kapni (én ezt használtam). A másik megoldás, hogy a számítógépen fixálod le az IP-ket. Ennek hátránya, hogy ha a gép másik hálózatba kerül (mert mondjuk laptop) akkor mindig újra be kell állítani, illetve az IP fixálás csak addig működik, amíg a gép be van kapcsolva (nem biztos, hogy fel tudod ébreszteni a gépet távolról - nem tudom nálad ez igény-e)

A B problémára a router tud segítséget nyújtani. Létezik olyan opció, hogy dinamikus DNS. Ez úgy működik kb, hogy regelsz egy oldalon (dyndns.org, no-ip.akarmi). Lesz egy felhasználóneve, jelszót és egy címed (pl kerdezo.dyndns.info) A routerben megadod ezeket a paramétereket és bármikor változna az ő külső címe (újra csatlakozás, újra indulás, IP csere), akkor ő bejelentkezik és a világ bármely pontján ha a kerdezo.dyndns.info címre hivatkozol az a routered címe lesz, amin keresztül már be tudsz jutni a hálózatra.

2013. febr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm és a DHCP beállításokba mit kell megváltoztatnom akk h több gépre osszon?
2013. febr. 15. 08:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nem értesz hozzá és nem is érdekel különösebben hogy mitől megy, csak használni akarod, akkor hagyd hogy a router önállóan kiossza a hozzá csatlakozó gépeknek az IP címeket. DHCP Server > Enabled. És ennyi.


Ne felejtsd el lejelszavazni a vezeték nélküli kapcsolatot.

2013. febr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!