Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ATI HD 4870x2 probléma. Mi...

ATI HD 4870x2 probléma. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
[5 ledből 2 nem világít]ez a 2 led nem világít amik a következőek, a D5e (R323) és a D7e (R570) egy 550 wattos OCZ táp hajtja meg,elvileg vinni kellene neki de bizonytalan vagyok,amikor bekapcsolom a gépet hűtés k***a hangos még ilyen hangos hűtést nem halottam pedig volt vagy 6 videókarim és a monitor kijelzője fekete a ledje sárgán világít.
2013. febr. 14. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkora táp viszi, bár irdatlan áramfelvétele van annak a kártyának. Annyi lehetőség van a problémák számát illetően, hogy felsorolni sem lehet. A hűtése porszívó volt új korában is, azon nem csodálkozom. Szerintem kondi így elsőre.
2013. febr. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kondi?az mit is jelent bővebben ha kérhetném :D milyen tápot javasolnál ami bőven elegendő lenne neki gyártó weboldalán 650 wattot írnak.?hogy meg nézzem megy e elvittem egy szervízbe de 2500Ft kértek megnézni hogy jó e?szerinted jobb lenne ha szereznék valahonnan egy tápot még és megnézném megy e azzal a 2 vel?
2013. febr. 14. 22:41
 3/5 anonim ***** válasza:

550-es OCZ tápnak vinnie kéne.

[link]

Látod, hogy 408 watt a rendszer felvett teljesítménye, a fogyasztása olyan 320 watt lehet, szóval 550es táppal bőven jó vagy, bár nem tudom, mennyire erős 12 volton a tápod, de gondolom osztott ágról van szó és nem egy ágra kötötted a kártyát, azt nem fogja bírni.

Ha jól látom, 2 táp van 550esből OCZnél, egyik a Fatal1ty series, az 2x25 A-t tud, vagyis 450 wattot a 12voltos ágon, ez egy ágra 225 wattot jelent, amivel már nem viszi a kártyádat. Lényeg: ne kösd a kártya csatlakozóit ugyanarra az ágra, két külön 12 voltos ágra tedd.

Ha OCZ ZS550 van, annak osztatlan 12 voltos ága van 38 amperrel, ott mehet egy ágra, nem kell szétszedni.

Mindkét táp simán bírja, nem ezzel van a probléma.

Más gépben működik a kártya?

Te gépedben megy rendesen más kártya?

A kondi egyébként kondenzátort jelent, a 4870 x2-eseken hullottak, mint a legyek, irdatlan áramfelvétel és hőtermelés van.

off: nem éri meg ilyen kártyát tartani már, a fogyasztása brutális, itt már tényleg számottevő. Ekkora fogyasztással ha naponta 3 órát megy a gép, az is 1-1.5 kw áram, ez 60ft körül van. Több mint 2000ft havonta az üzemeltetése a gépnek, míg egy korszerű kártyával a gép eszik naponta 400 wattot. Pár hónap alatt a villanyszámlán visszajön, és korszerű, halk kártya van a gépedben, de ez csak egy egyéni vélemény.

2013. febr. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
az a lényeg hogy nemtom letesztelni máshol nincs ismerősöm boltban meg 2500ft ot kérnek tesztért,amire nemsok lóvém van ugyhogy majd valahol ahol olcsóbb leteszteltetem (csak anyámat megbüntették tavajról valami tilosban parkolásért kisegítettem és nincs lóvém (igen egyéni szoc probléma) nos az a lényeg hogy beteszem a gépbe a kártyát ventillátor pörög a monitor ledje sárga a képernyő fekete,D5e (R323) és a D7e (R570) led nem világít a 3 ból,neten megnéztem mit jelent nincs a gpu 1 nek meg a 2 nek elág áram moduláris OCZ fata1ty táppom van ,elgondolkodtam hogy kevés e a tápom vagy mivan? más videókártyával megy rendesen csak az 4870x2 volt ez bajom,magyarán szereztem egy havertól egy kártyát azt mondja hogy megy neki de nállam nincs kép.Lehet megszívtam megpróbálom megjavíttatni azt eladni esetleg ,köszönöm a segítségedet.
2013. febr. 15. 14:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha Fatal1ty, és a jelzés szerint nincs áram, akkor az a baj, amit mondtam: egy 12 voltos ágra dugtad rá a kártyát.

A tápodnak osztott 12 voltos ága van, a kettőn együtt le tud adni 450 wattot, áganként 25Ampert. Te rányomtad a kártyát az egyik ágra, ahol csak 225 wattot tud felvenni szerencsétlen, így nem megy.

Megoldás:

A tápodba mindkét 12 voltos ágba bedugod a kábelt és a két tápcsatira külön-külön 12 voltos ágat kötsz. Így a tápod le tudja adni a kellő áramot és a kártya menni fog.

Valszeg haverodnak erősebb tápja van, vagy nem osztott a 12 voltos ág. Nincs a gépednek semmi baja, csináld így és jó lesz.

2013. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!