Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a jobb, ha kikapcsolom,...

Mi a jobb, ha kikapcsolom, vagy alvó állapotba teszem?

Figyelt kérdés
Melyik a kedvezőbb élettartam szempontjából? SSD-m van, szóval nem nagy dolog ki/be kapcsolni. 2-3 órára, ill. éjszakára melyiket válasszam?
2013. febr. 13. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Fogyasztás szempontjából a kikapcsolás optimálisabb.

Az SSD miatt nem tudom, hogy az alvásból számottevően gyorsabban tér-e magához, mint ha betölti az egész rendszert.

Ugyanakkor egy sokat használt rendszernek jót tesz ha időnként újraindítják.

Az én laptopom viszonylag régi és még winyót. Én napközben csak altatom, éjszaka kikapcsolom. Mivel az indulást is jelszóval védem ezért ha alvásból ébresztem akkor távolról tudom használni, míg ez a kikapcsolásra nem igaz.

2013. febr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én kikapcsolni nagyon ritkán szoktam, inkább csak alvó módra teszem, nyári időben mikor szünetem van, akkor van,h kisem kapcsolom, és még alvóba sem teszem.

Ha SSD-d van akkor meg valóban mindegy, de ha fogyasztás-pénz ben nézzük, akkor kikapcsolás a 'jobb'.

2013. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!