Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop, segít valaki?

Laptop, segít valaki?

Figyelt kérdés

Vagy egy Laptopot vagy egy Pc-at akarok venni(laptopt egybe pc-t meg én állítanám össze)...100-110ezer forintot szánok rá(nem kell annyira komoly,nem a gta 5 vagy a fifa 13al akarok játszani hanem valamivel gyengébb játékokkal)..


1,Melyik oldalon tudok nézni laptopokat(ami megbízható és van kiszállítás)?


2,A laptop vagy a pc az energiatakarékosabb?

3,A laptopot később tudom bővíteni? pl nagyobb videókártya?


4,a laptop képernyőjének nagyságát coll-ban mérik...1 coll az kb hány cm? vagy 14 és 15 coll az kb hány cm-nek felel meg?


2013. febr. 12. 20:37
 1/5 hypno ***** válasza:

laptop.hu, notebook.hu, laptopszalon.hu. ipon.hu, pcx.hu, stb.


2. A laptop, de cserébe gyengébb is.

3. Processzorral, memóriával HDD-vel. De nem minden típusra igaz.

4. Az kb általános iskola 5. osztályos tananyag. 1"= 2,54 cm. (Nem szorzom be helyetted.)

2013. febr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
egy laptop alkalmas napi 6-8óra használatra(net,játék)? nem megy tönkre az akumlátora?
2013. febr. 12. 20:52
 3/5 BM-Striker ***** válasza:

Asztali PC sokkal olcsóbb és erősebb, monitort csak egyszer kell venni hozzá.


Notebook alapvetően kisebb fogyasztású, de asztaliból is lehet olyat építeni, ami annyit fogyaszt, mint egy notebook.


Videókártyát néha lehet bővíteni notebookban,

de

1. Nem ebben az árkategóriában

2. A notebookba való videókártyákat nehéz beszerezni, és drágák

3. Van rá esély, hogy a hűtés nem bírja.


Processzorral is hasonló a helyzet, memóriát és merevlemezt könnyű bővíteni, bár általában csak egy merevlemez fér egy notebookba


Notebookokban egybe van építve a monitor és a billentyűzet, ez előny, mert a gép hordozható, és hátrány, mert mert ezek nem vihetők tovább egy új gépre.


Asztali pc jobban megéri az árát, míg egy notebook hordozható.



Minden monitor méretét col-ban mérik, jobb ha hozzászokod, de itt van az ábra hozzá

[link]


Ebben a 110000-ben a minitor is benne lenne?

2013. febr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BM-Striker ***** válasza:

A notebook akkumulátora tönkremegy 2-3 év után.


Vannak városi legendák arról, hogy le kell meríteni, ki kell venni az akkut meg ilyesmik de ezek nem megbízhatóak.


Az segíthet, ha keveset használod a gépet, más nem nagyon.

2013. febr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

monitorom az már van igen....


azért hajlottam inkább a laptop felé mert most néztem meg a jelenlegi pc-met és belül teljesen ellepte a por,kosz főleg a ventilátoron

2013. febr. 12. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!