Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezen a konfigon mit változtatn...

Ezen a konfigon mit változtatnátok?

Figyelt kérdés

Mindent írjatok le, csak segíteni tudtok vele :D


AMD Phenom II X4 965 Blac Edition


ASRock M3N78D


Geil Enhance Corsa 2GB DDR3 1600MHz CL9 egycsatornás


Sapphire Radeon HD 5570 1GB DDR3 Shader 5


HKC V-Power 550W


Cooler Master Elite 330 All-black


Samsung 160GB 7200rpm 8MB SATA II


Samsung 160GB 7200rpm 8MB SATA II


Samsung 320GB 7200rpm 16MB SATA II


Asus DRW-24B5ST


Revoltec Air Guard Dark Blue 12cm 1200rpm


Cooler Master 12cm 1200rpm


Mit cseréljek le?


Igaz az, hogy 2db egycsatornás RAM-ból kétcsatornás lesz?


Köszi a válaszokat :D



2013. febr. 11. 14:48
 1/9 Osynho ***** válasza:
Táp, vga csere + 2gb ram, a 3 kicsi és lassú hdd cseréje 1 nagyobb, modernebb típusra (esetleg ssd).
2013. febr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A gép meg van? Vagy még nem vetted meg?


Hanincs meg:

A táp egy hulladék, helyette egy fsp hexa/ Chieftec ctg 400/500 w. Ramból inkább egy olcsóbb (pl. kingmax) 4gb, mint egy drágább 2 gb. A vga elég gyenge én min egy HD 7750-et raknék bele és ezt a pénzt az fm2-es lap+proci párosból hoznám össze (olcsó fm2 lap + Athlon 740/750k). Revoltec ventik elég hangosak a visszajelzések szerint, tehát lecserélném egy thermaltake vagy Cm hűtőre.


Ha meg van már:

+ 2gb ram, tápcsere (fsp, chieftec) és egy vga csere.

2013. febr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

ramot vszínű ugyan olyat fogok venni, mint amilyen most van.

(esetleg nem lehet az, hogy a gép egy kicsit a ram miatt lassul be?)

mert ha így van, akkor veszek egy másikat.

hdd-nek egy 1TB-s WD-t gondoltam, mert a mostaniak már el vannak nyúzva. az egyiket nemrég vettünk, az jó lesz még lehet.

SSD-t nemszívesen vennék, mert egy jobb fajta már nagyon drága:(

viszont a HD7750-es VGA-t én is kinéztem magamnak :D

A gép egyáltalán nem hangos :) ennek örülök nagyon :D

de amúgy mibaja van a tápnak? mutattak már teszteket, de az nem azt jelenti, h ez is rossz. sztem.

nekem számtech boltban(valóban hozzáértő) azt mondta, hogy a HKC táp keresett, jó minőségű cucc. FSP-t még véletlenül se hoznakxDD (nem azért mert rossz)


ja, és van itthon nekem még egy CSX 1GB DDR3 1333MHz ram, azt javasolt még +-ba betenni a Geil mellé?

2013. febr. 11. 15:11
 4/9 Osynho ***** válasza:

A 2gb ram el tud fogyni. Ha van otthon elfekvőben, akkor miért nem teszed be?


Ha veszel egy 1tb-os hdd-t, minek mellé egy kisebb? Add el azt is, vegyél egy ssd-t. 20 körül kapsz 60/64gb-osat, 24 körül meg 120gb-os 840-es Samsungot. Ez miér lenne sok? Én még 32ért vettem a 64gb-os 830-as Samsungot.


A táp veszélyes, mert gyenge minőségű alkatrészekből épül fel, terhelve ingadozik a feszültség, ami nem tesz jót a hardvereknek, legtöbbször nincs túlfesz elleni védelem, ha meghal a táp, visz pár hardvert is magával. Ezen kívül a hatásfokuk is alacsonyabb ezeknek. Miért nem foglalkoznak fsp tápokkal? Az egyik legjobb ár/érték arányú cuccok. Azt, hogy valóban hozzáértő az eladó, miből szűrted le?

2013. febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nem kell hülyének nézni se engem se tulajt, aki egy nagyszerű céget futtat nagyon hosszú ideje!!!!

100000000000x jobban meg lehet bízni bennük, mint a kis garázsboltos csávóban, aki a házakat úgy minősíti hogy "nem tudom, biztos jó" az, hogy ti nem értetek egyet vele, az csak zt mutatja, hogy mennyire bele van fásulva mindenki ebbe az FSP-chieftec mizériába!!


azért nem hozank FSP tápot, mert nincs olyan beszállító/nagyker, ami jó áron hozná vagy csak tartaná!

de csak hogy megnyugtassalak, van ott corsair,antec, és chieftec. :( na.


nekem nagy szükségem van a nagy tárhelyre, rengeteg játékom van fenn egyszerre, az installerével együtt.

az kisebb hdd-t meg oprendszer száméra tartanám meg. az se bizti, h el tudnám adni.

Ráadásul énnekem erre még gyűjtenem kell bőven, mert 32k nem elég egy táp-hdd-ssd-vga-ram ötös megvásárlására. ._.

2013. febr. 11. 15:34
 6/9 Osynho ***** válasza:

Senkit nem néztem hülyének, csak egy egyszerű kérdést tettem fel, amire érthetetlen módon reagálátál. Nade mindegy.


És biztosíthatlak, hogy semmibe nem vagyok belefásulva, nem hogy egy nyomorult hardverbe... :D

2013. febr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
xDDDD okés :D
2013. febr. 11. 15:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha már veszel vgat akkor a hd 7770-et ajánlom a 7750 helyett mivel annak jobb az ár érték aránya, mert erősebbet (elég sokkal) kapsz, alig több pénzért.
2013. febr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem, kösz a hd 7770-est kihagynám :)
2013. febr. 11. 20:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!