Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Cooler Master Hyper TX3 EVO...

Cooler Master Hyper TX3 EVO processzorhűtővel meddig lehet húzni az FX-6300 processzort?

Figyelt kérdés

Tippeket is elfogadok, csak írd oda, hogy nem vagy biztos benne.

Egy Sharkoon 600W-os moduláris tápegység hajtja őket,

ASUS M5A78L-M / USB alaplapba építve



2013. febr. 11. 10:06
1 2
 1/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Gépház?

4GHz körüli még "vérpistikéknek" is szokot sikkerülni ugyhogy gondolom anyit megcélozhatsz kezdésnek aztán majd kiderül mit tudsz kihozni belöle

.

"tetszenek a jóslós kérdések..."

hiába sikerült 10embernek pl. 4,2ghz hasonló hardverekel, lehet neked 200-300MHz fog csak...

2013. febr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

600W? Van egy érzésem, hogy kicsit túl van az a táp méretezve, hacsak nem egy HD6990 kártya van a gépben. :)

Nekem csak a sima Hyper TX2 és TX3-mal van tapasztalatom, ami 65W TDP körüli procikra nagyon jó tuning hűtő, de a nagyobb fogyasztású prociknál már hangos és nem is túl hatékony. Számít a ház szellőzése is, mert például nálam egy átlagos (de nem rossz) házban egy Phenom II X4 945 procit (95W) is elengedett 60C-ig max terhelésen és halk sem volt. Tesómnál egy hasonló fogyasztású Athlon II X3 450 procit nem enged 53C fölé egy kiváló szellőzésű házban. Az FX-6300-t alapból jó eséllyel elviszi, de a tuning az már necces, ugyanis nagyon el lehet szaladni a lóval egy FX proci túlhajtásánál (kikapcsolt APM-mel és feszültség emeléssel). Szerintem alap feszkón egy 3,8GHz-cel még megbirkózna a TX3, de FX-6300 túlhajtásához inkább komolyabb teljesítményű hűtőt ajánlanék.

2013. febr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

egyet értek hogy tx3 nem egy hütés bajnok

csak anyit dicsérik hogy menyire jó hogy már félek leszólni

melesleg most elég rossz árban is megy ahogy szoktam látni 7-9ezer??

szép ár érte igaz sok más hardver is drágúlt iletve változott árúk

4GHz et meg nem tx3 ra értetem hanem általánoságban

komolyabb tuninghoz ténleg jobb lene valami komolyabb hütö is Arctic, Scythe... stb

2013. febr. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én egy ilyennel hűtöm az FX-6300-t:

[link]

Alapfeszkón 4GHz órajelen hűvösen és csendesen lehűti! 4,5GHz tuningot is még kiszolgálja, igaz nyáron xtrém izzasztásnál már ez is necces lehet, de jól szellőző házban max 1,35-1,375V feszkóval még elbírhatja.

Az Iponon egy ilyen hűtővel hajtották túl a Vishera procikat:

[link]

Ezzel az 1,475 magfeszültséget is elérték, és a jobban húzható példányok 4,9GHz-ig bírták túlmelegedéses újraindulás nélkül.

2013. febr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Közveszélyes Kontár:


[link]


Ő a gépház, 5 1200RPM-es ventivel.

2013. febr. 11. 13:56
 6/16 A kérdező kommentje:
A VGA meg egy ASUS 7870 2 GB V2
2013. febr. 11. 14:00
 7/16 anonim ***** válasza:
Én is 4 ghz körül saccolnám, de ha jó procit fogtál ki és azaz 5 venti jó légáramlatot csinál a házba akár 4,5 ghz-ig is elmehetsz. Sok sikert!:)
2013. febr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Azt hallottam, hogy addig, amíg nem indulgat újra a gép, addig lehet húzni (még soha nem csináltam ilyet), majd azért utánanézek, hogy hány Celsius fok egészséges a procinak : )

2013. febr. 11. 14:52
 9/16 anonim ***** válasza:
70C foknál közbeavatkozik a hővédelem, de ha az APM engedélyezve van, akkor már 95W TDP esetén leszabályoz azaz a tuning nem sokat ér. Akkor tekinthető a túlhajtás stabilnak, ha legalább fél óra Prime95 tesztet hiba és túlmelegedés nélkül bír a proci. A 4,5GHz szerintem nem igazán sanszos a TX3-mal! Kb 150-160W diszipáció már nagyon sok annak a hűtőnek!
2013. febr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

5db venti:D

csak aztán le ne fagyjon proci mert akkor kifagyik a windows:P

2013. febr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!